21. března 2008 20:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bernard překonal světový rekord

Alain Bernard se raduje ze svého rekordu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alain Bernard se raduje ze svého rekordu. | foto: AFP

Francouzský plavec Alain Bernard vytvořil na mistrovství Evropy světový rekord na kraulařské stovce. V prvním dnešním semifinále zaplaval čas 47,60, který je o dvacet čtyři setin lepší než dosavadní maximum Nizozemce Pietera van den Hoogenbanda z olympijských her v Sydney před osmi lety.

Ve čtvrtém soutěžním dnu v bazénovém plavání se tak diváci v Eindhovenu dočkali prvního světového rekordu. Své semifinále vyhrál čtyřiadvacetiletý Francouz s drtivým náskokem více než jedné vteřiny a v sobotu bude jako hlavní favorit bojovat o svou premiérovou zlatou medaili z padesátimetrového bazénu. Dosud má na kontě jen titul mistra Evropy z krátkého bazénu, který získal loni v Debrecínu.

Pro druhé zlato si ve finále nejdelšího ženského závodu na 800 metrů doplavala Italka Alessia Filippiová, která už má titul z polohové čtyřstovky. V dalším dnešním finále zklamala evropská rekordmanka a čtyřnásobná olympijská vítězka Jana Kločkovová z Ukrajiny, která na polohové dvoustovce skončila poslední. Z titulu mistryně Evropy se radovala Španělka Mireia Belmonteová-Garcíaová.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…