• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Smutný hráč Clevelandu Antawn Jamison.

Smutný hráč Clevelandu Antawn Jamison. | foto: ČTK

Bez Jamese ani ránu. Cleveland drží rekord NBA: 25 porážek v řadě

Sport
  •   8:00
DALLAS/PRAHA - Opět o nich mluví celá NBA. V předloňské i loňské sezoně vyhráli Cleveland Cavaliers základní část prestižní zámořské basketbalové soutěže, pak na sebe ještě v létě upozornili bouřlivým rozchodem se svou největší hvězdou a jedním z nejlepších hráčů ligy LeBronem Jamesem.

Nyní na sebe opět strhávají pozornost, když si připsali historický rekord NBA. I když o tento "triumf" vůbec nestáli. Cleveland totiž v noci na úterý prohrál zápas v Dallasu 96:99 a připsal si tak už pětadvacátou porážku v řadě.

A takhle dlouhou šňůru neúspěchů ještě ve svojí pětašedesátileté historii NBA nezažila.

"Zapsali jsme se mezi rekordmany, všichni to víme, i když bychom se bez toho obešli. Ale nemůžeme vrátit čas a napravit to," krčil rameny zklamaný Antawn Jamison. "Musíme se dívat dopředu a hlavně už konečně vyhrát," dodal.

Když se loni v červenci rozloučil Cleveland ve zlém s Jamesem, rozhodli se majitelé přebudovat celý tým. Cavaliers vyhodili kouče Mika Browna a s ním i většinu trenérského personálu. Pak rezignoval i generální manažer.

Cleveland jako trenér převzal Byron Scott a od vedení dostal jasný úkol: přebudovat kádr tak, aby už nebyl založený na hře jednoho muže, ale více připomínal tým. Jenže příchody nových hráčů nepomohly.

Smutný hráč Clevelandu.

Z jednoho z nejlepších klubů NBA se stal otloukánek, který naposledy zvítězil 8. prosince 2010. Od té doby už Cleveland sbírá jen nelichotivé rekordy. 23 porážek – nejdelší série během jediné sezony, 24 porážek – vyrovnání absolutního rekordu (dosud ho držel také Cleveland z přelomu sezon 1981/82 a 1982/83).

"Říká se, že člověk nemůže vyhrát všechno. Myslím, že to platí i obráceně a člověk nemůže ani všechno prohrát. Proto jsem přesvědčen, že když budeme hrát zodpovědně, nějaké zápasy vyhrajeme," doufal po prohře č. 23 J. J. Hickson.

Proti Dallasu měli Cavaliers přitom šanci černou sérii odvrátit a v posledních vteřinách vyrovnat, Anthony Parker ale trojku neproměnil. "Trefil jsem to dobře, všechno mi vyšlo, a i když míč trefil obroučku, tak jsem myslel, že to tam spadne, ale nestalo se," řekl Parker.

"Je to nepříjemné, ale musíme bojovat dál," uvedl. Jenže takhle se hráči Cavaliers povzbuzují už dlouho. A zatím marně.

Novou naději vlévá hráčům Clevelandu jejich další program. Hrají příštích osm zápasů doma, kde zaznamenali pět ze svých osmi výher této sezony. "Kluci jsou oprávněně naštvaní. Oceňuji, že jim není jedno, že prohráváme vyrovnané zápasy," pravil kouč Scott.

Autor: Vojtěch Gibiš Lidovky.cz