9. srpna 2015 15:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dopingový skandál: Farah a spol. ukázali krevní profily. Jsou čisté

Mohamed Farah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mohamed Farah | foto: Reuters

LONDÝN Dvojnásobný olympijský vítěz Mo Farah a sedm dalších britských atletů dali v reakci na obvinění z rozšířeného užívání dopingu v atletice nahlédnout do svých krevních profilů. Podle listu Sunday Times, který minulý týden společně s německou televizní stanicí ARD aféru rozpoutal, se Farah během sedmi let před svým triumfem na OH v Londýně v roce 2012 podrobil 20 testům a žádný z nich nevykázal podezřelé hodnoty.

ARD a Sunday Times přišly před týdnem s tím, že 146 medailistů z olympijských her a mistrovství světa v letech 2001 až 2012 v bězích na 800 metrů a delších a ve vícebojích mělo podezřelé výsledky krevních testů, které nikdo neřešil. Abnormální hodnoty prý vykázaly i některé testy českých atletů.

Na Faraha padl stín podezření dříve, kdy BBC obvinila jeho trenéra Alberta Salazara, že napomáhal některým svým svěřencům k dopingu. Britský vytrvalec ale nikdy pozitivní test neměl. „Rozhodnutí zveřejnit mé výsledky je čistě osobní. Vždycky jsem tvrdil, že jsem rád, když můžu dokázat, že jsem čistým sportovcem,“ řekl dvaatřicetiletý šampion v bězích na 5000 a 10 000 metrů.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
WINDOWS ADMINISTRÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč