Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Běžec na lyžích Bauer byl při premiérovém startu v SP devátý

14:23
KUUSAMO - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer vstoupil do sezony dnešním devátým místem v závodě Světového poháru na 15 km klasicky v Kuusamu. Z vítězství se radoval Nor Petter Northug.

Superman Martin Petrásek a Lukáš Bauer. foto: ČTK

Bauer tak při prvním ostrém testu s konkurencí na prahu olympijské sezony překonal vlastní očekávání. Vítěz SP z roku 2008, který před týdnem vynechal úvodní podnik sezony v norském norském Beitostölenu a po říjnovém výpadku kvůli nemoci se radši věnoval přípravě, podle svých vlastních slov nepočítal s umístěním v elitní desítce.

Bauer, který vynechal sobotní sprint a dnes doběhl do cíle se ztrátou 24 vteřin na Northuga, byl v Kuusamu jediným Čechem na bodované pozici. Martin Jakš obsadil 45. místo, Jiří Magál skončil na 65. pozici a Milan Šperl s Martinem Koukalem byli na 67. respektive 70. příčce.

Pro druhé místo si dnes doběhl Rus Maxim Vylegžanin, třetí byl jeho krajan Alexander Legkov.