Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bauer cítil jiskru a doufá, že může být černým koněm Tour

Sport

  9:30
OBERHOF (Německo) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer je po dvou závodech etapové Tour de Ski osmý. Pozitivem pro něj především je, že v nedělní klasice cítil ve svém projevu jiskru, a doufá, že může být černým koněm závodu. "Co se týče výsledků, tak jsem spokojen," zhodnotil Bauer na Radiožurnálu sobotní prolog, v kterém byl osmnáctý, a nedělní osmé místo na klasické patnáctce.

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer foto: ČTK

"V prologu jsem se trošku pořád hledal, ale v klasice, i když jsem se trápil, tak byla vidět jiskřička. Tak uvidíme dál," řekl Bauer, z let 2008 a 2010 dvojnásobný vítěz Tour. Bauer neměl po výpadku v letní přípravě ideální vstup do sezony, proto tentokrát nepatří mezi největší hvězdy. "Vědomě se spíš přesvědčuji o tom, že nejsem favorit. Je lepší být v pozici, že můžete překvapit, než že něco musíte. Svým způsobem se pasuju, když to dobře půjde, na černého koně. Nechám se překvapit."

K TÉMATU

Nedělní stíhací závod se jel v nepříjemných podmínkách. Stopa byla měkká, sníh se bořil, ale Bauer prokázal své kvality vytříbeného klasika. "Před závodem jsem se ale cítil unaven, jako bych měl za sebou tři kola," řekl. Dobře české běžecké jedničce udělalo, když brzy předjela Švéda Marcuse Hellnera. "Svým způsobem jsem si to užíval a říkal jsem si, že to potřebuju," podotkl Bauer.

První dvě kola se rozjížděl a postupně dostával do tempa. "Když jsem zjistil, že jsem rychlejší než skupinka, tak jsem šel do čela a snažil jsem se sám." V jednu chvíli ztrácel na vedoucí sedmičku jen 15 vteřin. "Zkoušel jsem je dojet, ale na konci za to vzali a byla vidět síla té skupiny. Nakonec jsem rád, že jsem dojel, jak jsem dojel, a i tak je Lukáš Bauer spokojen," usmíval se český běžec.

"V Tour de Ski musíte poskládat všechny kamínky, je zrádná"

Podobně jako v minulých ročnících zvládají výborně úvodní etapy ruští běžci. Konec Tour s finálním stoupáním do sjezdovky Alpe Cermis je ale ještě daleko. "V Tour de Ski musíte poskládat všechny kamínky. Tour je zrádná. Do poslední etapy se může dařit jako často Northugovi a v poslední etapě nemáte šanci. Rusové patří mezi hlavní favority, ale o nejlepších třech rozhoduje spousta faktorů," řekl Bauer.

Z německého Oberhofu se nyní Tour de Ski přesune do švýcarského Münstertalu, kde pokračuje na Nový rok bruslařskými sprinty. Běžce a jejich realizační týmy čeká 600 kilometrů v autech. "Nejdřív se musím jít vyběhat, na masáž, nechat se narovnat. Všechno jde rychle za sebou. V autě se budu snažit spát," řekl Bauer.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!