21. listopadu 2017 17:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Biatlon se vrací do Česka. V Novém Městě se pojede příští rok před Vánocemi

Fanoušci v Novém Městě na Moravě budou opět na nohou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci v Novém Městě na Moravě budou opět na nohou. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ Nové Město na Moravě bude v prosinci 2018 popáté dějištěm Světového poháru v biatlonu. Populární závody mají předvánoční termín 17.-23. prosince, možná skončí vzhledem k vánočním svátkům o den dříve. Kalendář na poolympijskou sezonu schválila exekutiva mezinárodní unie IBU.

Vysočina Arena je pravidelnou součástí Světového poháru biatlonistů od roku 2012, před čtyřmi lety se v elektrizující atmosféře konalo zároveň mistrovství světa. 

Naposledy při loňské prosincové zastávce sledovalo Gabrielu Koukalovou a spol. u tratí a na tribunách přes 123 tisíc fanoušků.

„Rozjezd příští sezony se odehraje kompletně ve střední Evropě, protože švédský Östersund, který tradičně pořádá úvodní klání, bude v roce 2019 hostit světový šampionát,“ uvedl pro svazový web Vlastimil Jakeš, ředitel soutěží v Novém Městě na Moravě a člen technické komise IBU.

Závody SP v biatlonu, 18. prosince v Novém Městě na Moravě. Závod s hromadným...
Gabriela Soukalová se připravuje na střelbu.

Seriál SP v poolympijské sezoně začne 3. prosince v Pokljuce, následovat bude Hochfilzen a pak Nové Město na Moravě. Podle předběžného harmonogramu by závody měly skončit jen pár hodin před Vánoci. 

„V tuto chvíli vedeme jednání o posunu termínu. Zájmem je, abychom končili dříve než jeden den před Štědrým dnem,“ dodal Jakeš.

Po třech letech se Světový pohár vrátí do Severní Ameriky. Po Oberhofu a Ruhpoldingu totiž budou následovat kanadské Canmore a Soldier Hollow v USA. Po mistrovství světa seriál vyvrcholí devátým podnikem na konci března v Oslu.

Nynější ročník Světového poháru začne biatlonistům tuto neděli ve švédském Östersundu štafetami. Vrcholem zimy budou v únoru olympijské hry v Pchjongčchangu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!