Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Biatlonista Moravec by chtěl na stupně vítězů ještě do konce sezony

Sport

  18:00
PRAHA - Pro bronzovou medaili ze smíšené štafety na mistrovství světa jednou najde biatlonista Ondřej Moravec důstojné místo v domě, který by si chtěl postavit. To je ale vzdálená budoucnost. V té nejbližší doufá, že by ještě do konce sezony mohl ve Světovém poháru znovu vystoupit na stupně vítězů.

Ondřej Moravec foto: ČTK

"Podívat se do trojky by bylo krásné, ale spíš si dávám reálné cíle. Zase se to musí sejít, ale nereálné to není. Myslím si, že mám docela dobře našlápnuto," řekl Moravec v pondělí před odletem na pokračování SP do Osla. "Čeká nás skoro třetina sezony, bude to ještě dlouhé, ale cítím se fakt dobře," uvedl. Osmadvacetiletý biatlonista prožívá životní sezonu. V hodnocení SP je dvanáctý, přičemž v Pokljuce dojel druhý a v Oberhofu třetí.

Na šampionátu v Novém Městě na Moravě přivezl v roli finišmana k bronzu smíšenou štafetu a ještě dvakrát atakoval stupně vítězů - na 20 km a v závodu s hromadným startem skončil čtvrtý. Po mistrovství světa si v Letohradu zvykal, že se svými výkony vryl lidem do paměti. "Lidi mě zastavovali, a když jsem jel na kole, tak na mě pokřikovali a gratulovali mi," prozradil Moravec. "Bylo vidět, že biatlon zanechal mezi lidmi hodně velkou stopu, protože na něj koukali i ti, kteří ho jindy nesledují," těšilo ho.

V olympijském Soči ještě nikdy nezávodil a nestřílel

Dva dny Moravec odpočíval. "Měl jsem toho po mistrovství docela dost fyzicky, ale kvůli shonu a stresu i psychicky," řekl. Ještě v Letohradu si zastřílel v areálu v Lomu a v druhé polovině týdne trénoval s národním týmem v Jablonci nad Nisou. "Střelba mi šla neskutečně, až jsme se divil, jestli to nepadalo samo," smál se. Z úspěšného šampionátu si nechal po vydařených závodech startovní čísla a bronzový kov z mixu má doma. Medaili vystaví až jednou ve svém domě. "Kde bude mít důstojné místo, protože ten výkon si to zaslouží," plánoval.

Po zastávce na Holmenkollenu čeká biatlonisty ruský závěr zimy. Před finále v Chanty-Mansijsku si poprvé vyzkoušejí olympijské tratě v Soči. "To je určitě důležité. Nikdy jsme v Soči nezávodili, nestříleli a je to docela ve vysoké nadmořské výše, takže si vyzkoušíme klima. To jenom kvituju," řekl Moravec. Po posledním závodu s hromadným startem v Chanty-Mansijsku se koná tradičná biatlonová závěrečná party. "Do té doby se závodí naplno, bojuje se o bodíky do celkového pořadí, ale pak je veselo a můžeme vypnout," uvedl Moravec.

Autor:

Mohlo by vás zajímat