Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Biatlonista Moravec byl ve stíhačce na mistrovství světa 22., vyhrál Jacquelin

Francouzský biatlonista Emilien Jacquelin slaví vítězství na mistrovství světa. foto: Reuters

Anterselva (Itálie) - Nejlepší český reprezentant Ondřej Moravec si ve stíhacím závodě biatlonistů na mistrovství světa polepšil o čtyřiadvacet míst na 22. příčku. V italské Anterselvě bodoval ještě Michal Krčmář, který se posunul na 27. místo. Zvítězil Francouz Emilien Jacquelin, který ve finiši o čtyři desetiny sekundy porazil Nora Johannese Thignese Böa. Bronzovou medaili získal kontroverzní vítěz sprintu Alexandr Loginov.
  16:05aktualizováno  16:17

Moravec minul jeden terč při úvodní položce, ale pak už byl přesný a posouval se pořadím vzhůru. O dvanáct příček si polepšil i nejlepší Čech ve sprintu Krčmář, který se navzdory čtyřem chybám dostal do první třicítky. Naopak se nedařilo Jakubu Štvrteckému, jenž po šesti trestných kolech klesl na 54. místo.

Čtyřiadvacetiletý Jacquelin, který byl ve sprintu šestý, díky bezchybné střelbě odjel z poslední položky společně s Böem a elitního norského běžce se udržel. V závěru se dostal před něj a poprvé vyhrál závod Světového poháru. V aktuální sezoně dojel třetí ve stíhačce v Hochfilzenu, jeho absolutními maximy byla dosud dvě druhá místa rovněž z tohoto ročníku SP.

Loginov, který má za sebou dvouletý dopingový trest, se dlouho díky přesné a rychlé střelbě držel osamoceně v čele závodu. O několikasekundový náskok ale přišel při poslední položce, kdy vůbec poprvé na šampionátu minul. Bez problémů ale uhájil bronzovou pozici před Francouzem Martinem Fourcadem, jenž rovněž musel po závěrečné položce na trestné kolo.

V pondělí je na mistrovství světa volný den. Program bude pokračovat v úterý vytrvalostním závodem žen. Muži poběží ve středu.

Muži - stíhací závod (12,5 km):

1. Jacquelin (Fr.) 31:15,2 (0 tr. okruhů), 2. J. T. Bö (Nor.) -0,4 (2), 3. Loginov (Rus.) -23,9 (1), 4. Fourcade (Fr.) -46,3 (2), 5. Peiffer (Něm.) 53,9 (1), 6. T. Bö (Nor.) -1:12,5 (2), 7. Fillon Maillet -1:25,9 (6), 8. Desthieux (oba Fr.) -1:26,9 (1), 9. Leitner (Rak.) -1:33,0 (2), 10. Christiansen (Nor.) -1:58,4 (1), ...22. MORAVEC -2:40,1 (1), 27. KRČMÁŘ -3:14,2 (4), 54. ŠTVRTECKÝ -5:30,8 (6).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 24 závodů): 1. Fourcade 692 b., 2. Fillon Maillet 622, 3. J. T. Bö 576, 4. Loginov 544, 5. T. Bö 542, 6. Desthieux 536, ...22. KRČMÁŘ 210, 28. MORAVEC 161, 49. ŠTVRTECKÝ 58, 71. VÁCLAVÍK 19, 75. ŠLESINGR 12, 77. KRUPČÍK 7.