9. prosince 2012 13:08, aktualizováno  16:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Biatlonisté skončili ve štafetě SP pátí, ženy desáté

Michal Šlesingr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Šlesingr | foto: ČTK

HOCHFILZEN Čeští biatlonisté vybojovali páté místo ve štafetě Světového poháru v Hochfilzenu. Tým ve složení Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Zdeněk Vítek se na prvních dvou úsecích držel dokonce na medailových pozicích, nakonec ho ale v premiérovém štafetovém závodu sezony od stupňů vítězů dělila jedna minuta. Ženské kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Zvařičová skončilo desáté, i když na druhé předávce vedlo.

Z vítězství se v obou kategoriích radovaly norské výběry. Muži na trati 4x7,5 kilometru takřka bezchybně stříleli, museli pouze jedenkrát dobíjet a odsunuli za sebe druhé Francouze a třetí Rusy. Norky sice dobíjely pětkrát, ale rovněž vyhrály s přehledem s půlminutovým náskokem před Ukrajinou. Třetí skončily Rusky.

Šlesingr, jenž českou štafetu rozbíhal, předával s minimální ztrátou na třetím místě. Moravec na svém úseku výborně zastřílel a po stojce dokonce vybíhal ze střelnice těsně první před norskou legendou Olem Einarem Björndalenem.

Krupčíka vyslal na trať na druhé příčce. Čtyřiadvacetiletý reprezentant se propadl na šesté místo a Vítek na posledním úseku štafetu vytáhl na konečnou pátou pozici. Celkem museli Češi na střelnici devětkrát dobíjet. Za nejrychlejšími Nory zaostali o 1:46,5 minuty, od třetího Ruska tým dělila 1:00,1 minuty.

Vítková se Soukalovou rozběhly štafetu nadějně, Soukalová dokonce díky výbornému běhu v závěru svého úseku předala Landové na vedoucí pozici.

Dvacetiletá biatlonistka s minimálními zkušenostmi ze Světového poháru však na nejlepší běžecky nestačila a navíc selhala při druhé střelbě.

Vestoje jí po čtyřech přesných výstřelech nestačily na zasáhnutí posledního terče ani čtyři náboje, musela na trestné kolo a nabrala manko více než dvě a půl minuty. Zvařičová na závěrečném úseku ztratila další minutu na nejlepší a proběhla cílem jako desátá.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.