Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co na to Češi? Biatlonová unie hodlá Rusku vrátit plné členství v červnu

Sport

  15:46
Chanty-Mansijsk (Rusko) - Mezinárodní biatlonová unie IBU hodlá na červnovém zasedání výkonného výboru vrátit Rusku plné členství. To mu odebrala v prosinci v reakci na trest Mezinárodního olympijského výboru za dopingový skandál v Soči 2014. Rusko tak přišlo o hlasovací právo v IBU, jeho reprezentanti se ale mohli dál účastnit oficiálních závodů včetně Světového poháru.

Michal Šlesingr bojoval vždy proti ruskému dopingu. foto:  Michal Sváček, MAFRA

IBU navíc Rusku ponechala pořadatelství březnového finále Světového poháru. Závody v Ťumeni však na protest proti ruskému dopingovému skandálu bojkotovalo několik zemí včetně české reprezentace.

O termínu navrácení plného členství informoval agenturu RIA Novosti místopředseda IBU Viktor Majgurov. Podmínkou ale je, aby se do června žádný ruský biatlonista neprovinil proti antidopingovým pravidlům.

V prosinci výkonný výbor IBU rozhodl, že Rusko bude pouze provizorním členem minimálně do konce sezony. Jako jednu z podmínek pak stanovil, že MOV nejprve musí zrušit suspendaci Ruského olympijského výboru. To se stalo 28. února, tři dny po skončení olympijských her v Pchjongčchangu, kde ruští sportovci startovali pod neutrální vlajkou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!