Bída fotbalové Slavie pokračuje

18:40
PRAHA - Fotbalisté Slavie opět nedali gól, prohráli v Jablonci 0:1, a čtyři kola před koncem ligy ztrácejí pět bodů na lídra z Liberce. Sešívaní si tak komplikují i účast v evropských pohárech.

Michal Kordula z Jablonce bojuje o míč se Stanislavem Vlčkem ze Slavie Praha (vpředu). foto: Radek PetrášekČTK

Dohrávka 26. kola byla už pátým zápasem Pražanů za sebou bez vítězství, navíc už 485 minut nedokázali v lize skórovat. Naopak Jablonec se dočkal výhry po sedmi kolech, naposledy se radoval v prvním jarním utkání, kdy vyzrál na Letné na Spartu.

Okleštěné sestavy se podepsaly pod kvalitou utkání, které nabídlo divákům minimum gólových příležitostí. Za bojovnější výkon si domácí vysloužili v úvodu druhého poločasu vedení. V 53. minutě zahrál od postranní čáry trestný kop Flachbart a Aračič si dal vlastní gól.

O dvě minuty později mohlo být na Střelnici ještě veseleji, ale po Zeherově centru a hlavičce Smíška pomohlo hostům břevno. Hra Slavie byla chaotická, její hráči nedokázali udržet míč na kopačkách, přesně si přihrát a naopak obrana měla dost práce s aktivní hrou domácích fotbalistů.

V závěru pak k dovršení nezdaru Slavie uviděl v rychlém sledu druhou žlutou kartu Dosoudil a musel předčasně pod sprchy.