17. října 2015 20:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Biker po bouračce padal dvacet metrů ze skály. Pak vstal a závod dokončil

Nicholi Rogatkin padá z útesu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicholi Rogatkin padá z útesu. | foto: Lidovky.cz

Bikerské závody Red Bull Rampage v kaňonu amerického Utahu jsou pouze pro pořádné tvrďáky. Že jím rozhodně je, prokázal v kvalifikaci devatenáctiletý Nicholi Rogatkin. Během riskantní jízdy zapíchl své kolo do jednoho z hrbolů na trati a následoval pád z dvacetimetrového útesu. Hororová chvíle však dopadla téměř pohádkově.

Rogatkin padal ze skály jako hadrový panák a zdálo se, že tohle je pro mladého muže konečná. Medici, kteří okamžitě na místo dopadu přiběhli, však zírali překvapením - biker byl až na krvácející nos zcela v pořádku, svépomocí se zvedl.

„Je skutečné, co právě vidíme?“ ptal se užasle komentátor, když Rogatkin proti očekávání nasedl zpátky na kolo, aby dokončil svou jízdu. Nasadil si helmu, která byla po pádu a nárazech do skal dost poničená, a za všeobecného jásotu dojel do cíle.

„To byla největší bouračka v desetileté historii Red Bull Rampage a on si klidně vstane a jede dál,“ nechápal komentátor soutěže. Rogatkin nejen že dojel do cíle, cestou stihl ještě předvést suverénní backflip či přeskočit propast nad kaňonem. Nutno podotknout, že po dojezdu se americký jezdec dost motal, za dvacetimetrový pád ze skály je však krvácení z nosu a lehké otřesení přijatelnou cenou.

Závod Red Bull Rampage se v Utahu koná od roku 2001. V roce 2004 byl sice pro zvyšující se nebezpečnost zrušen, když však bylo schváleno vylepšení tratě o dřevěné prvky, mohlo o čtyři roky později dojít k obnovení závodu, jehož prize money sahá do výše 100 000 dolarů. V minulosti zde startoval i český biker Michal Maroši.

okaOndřej Kopřiva

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz