Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bizarní výmluvy před dopingovou komisí: nepovolené látky z whisky či kokain v těle po styku se ženou

Shawnacy Barber mohl i přes nález kokainu v těle startovat na olympiádě v Riu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Shawnacy Barber mohl i přes nález kokainu v těle startovat na olympiádě v Riu. | foto: Reuters

Praha Jsou situace, kdy se doping do těla dostane nedopatřením a sportovci o něm opravdu nevědí. Ve větší části případů jde ale o propracované utajování informací, které po odhalení vede k úsměvným výmluvám.

Kokain v těle po styku se ženou

Mistr světa ve skoku o tyči z roku 2015 Shawnacy Barber měl na kanadském šampionátu o rok později pozitivní dopingový test na kokain. Přesto mohl dál závodit a startoval i na olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde byl zklamán až desátým místem. Kanadská sportovní arbitráž přihlédla k nezvyklým okolnostem, za jakých se droga dostala do Barberova těla.

Kanadský rekordman prožil den před mistrovstvím Kanady v Edmontonu na hotelu vášnivou noc s ženou, s kterou navázal kontakt přes inzertní server Craigslist. I když ve svém příspěvku přímo požadoval zdravou profesionální společnici, která nebere drogy, spálil se.

Překvapivý vítěz mužské tyčky - Kanaďan Shawnacy Barber.

Překvapivý vítěz mužské tyčky - Kanaďan Shawnacy Barber.

Žena během vyšetřování případu vypověděla, že užila kokain před setkáním s Barberem a pak znovu v koupelně jeho hotelového pokoje předtím, než spolu měli sex.Tyčkař o tom podle ní nevěděl. Droga se tak do jeho těla patrně dostala nevědomky při líbání.

Etická sportovní komise pro Barbera požadovala dvouletý distanc, národní arbitráž ho však dva dny před kvalifikací tyčkařů v Riu očistila. Senzační mistr světa z Pekingu přišel jen o zlato z kanadského šampionátu, na kterém měl kokain v organismu.

Podle jeho právního zástupce experti konstatovali, že tak malé množství drogy při úmyslné konzumaci ani nelze požít. „Máte neúmyslné požití kokainu, který je předán sportovci při líbání, což je přesně to, co se stalo,“ řekl advokát Paul Greene.

,

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...