Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bohéma v brance zabila jeho slabina, rychlá jízda

Sport

  19:00
PRAHA - Střežil prostor mezi tyčemi, chytal účelně, ale i efektně, likvidoval soupeře nemožnými zákroky. Byl skvělý i proto, že ovládal balon oběma nohama, což dokazoval nejen na trénincích – jako jediný z českých ligových brankářů proměnil tři penalty.

Zdeněk Jánoš při zákroku ve finále Poháru ČMFS z roku 1998. O titul bojoval Jablonec s Drnovicemi. foto: ČTK

Kromě fotbalu a rodiny však měl sympaťák, bavič a výrazná osobnost Zdeněk Jánoš ještě zálibu v rychlé jízdě. Párkrát při něm stálo štěstí, když z nehody vyvázl, ale 15. září 1999 byla jeho šťastná hvězda zřejmě skryta za temnými mračny.

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

V onu středu před dvanácti a půl lety ve 22.25 havaroval Volkswagen Passat řízený brankářem Příbrami Zdeňkem Jánošem v pražských Petrovicích pár set metrů od domu, kde s rodinou žil. Po čelní srážce s manipulačním autobusem MHD byl v tu chvíli nepřipoutaný gólman, jehož vůz se v rychlosti 150 km/h vřítil do protisměru, na místě mrtev.

Celý příběh Zdeňka Jánoše a rozhovor s jeho manželkou najdete v pátek v unikátním seriálu Lidových novin - Pohnuté osudy. Už ve 22.00 jej také najdete ve svých iPadech.

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...