Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bohemians Praha: Staré vedení nechtělo dělat nic

Bohemka netáhne. Kotel domácích fanoušků zelenobílých se nezaplnil ani při pražském derby se Spartou. Před nedělním utkáním měli Bohemians průměrnou návštěvnost 1765 diváků, což je stejně jako před třemi lety „vesnické“ Blšany. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemka netáhne. Kotel domácích fanoušků zelenobílých se nezaplnil ani při pražském derby se Spartou. Před nedělním utkáním měli Bohemians průměrnou návštěvnost 1765 diváků, což je stejně jako před třemi lety „vesnické“ Blšany. | foto: ČTK

PRAHA Věřil, že se do začátku nové sezony čtyřletý spor vyřeší aže v ligové tabulce bude zářit jméno jen jedné Bohemky. Té jeho. "Podali jsme námitku proti rozpisu soutěže. Podle nás nejsou Bohemians 1905 členem ČMFS, takže by neměli být ani v rozpisu soutěže ahrát ligu," říká Josef Jícha (43), spolumajitel Bohemians Praha.

O co tak kategorický názor opíráte?
Nikdy nepodali přihlášku do ČMFS. Za druhé, o jejich přijetí se na svazu hlasovalo per rollam, což stanovy ČMFS v takovém případě neumožňují. A podobně sporných kroků tam bylo více.

I na svazu ale přiznávají, že už se v celé kauze moc nevyznají. Vy ano?
Pořád je strašně jednoduchá. Práva zkrachovalé Bohemky měla být převedena za určitých podmínek. Jednou z nich bylo i to, že dotyčný subjekt uhradí závazky ve výši 14 milionů. Dodnes ty dluhy nejsou zaplacené. Pro mě tedy Bohemians 1905 neexistují, protože žádnou z podmínek nesplnili. A když neexistují, nemůžou přece hrát.

Jenže hrají. Proč se spor nepodařilo vyřešit už dávno?
Protože minulé vedení svazu z různých důvodů ten spor z principu řešit nechtělo. Nové vedení chce naopak fotbal dělat transparentně. Proto to začalo řešit.

Je vám nové vedení více nakloněno?
Nejde o to, jestli je nám někdo nakloněn, nebo ne, ale o to, že je tady někdo, kdo je ochotný problém řešit. Během těch čtyř let jsme chtěli po různých svazových orgánech, aby alespoň nějak rozhodly. Klidně i v náš neprospěch, jenže oni nechtěli dělat vůbec nic.

Jak by se podle vás měl teď spor vyřešit?
Tak, aby to bylo ve prospěch fotbalu. Tedy že si obě zúčastněné strany sednou ke stolu a budou se chtít dohodnout. Pokud dohodu nebudou Bohemians 1905 respektovat, budu trvat na jejich vyloučení. Právo je na naší straně.

Jakou má váš klub hodnotu?
Odhaduji to na 100 milionů korun.

Máte pokrytý rozpočet na novou sezonu? Spekuluje se, že vám část peněz ještě chybí.
Ale to se spekulovalo i loni. Opakuje se to od chvíle, kdy jsme změnili název na Bohemians Praha. Jsem přesvědčený, že to souvisí s tlakem na nás.

S jakým rozpočtem půjdete do ligy?
Kolem 40 milionů korun. Protože jsem obchodník, nedělal bych žádný obchod, aniž bych to měl předem spočítané a pokryté.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!