Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bojuj, Michaeli! Mercedes i Ferrari mají na vozu vzkaz pro Schumachera

Sport

  13:17
Myslí na něj celý svět formule 1. Zvláštní podporu Michaelu Schumacherovi, který je od svého úrazu na lyžích již téměř měsíc udržován v umělém spánku, vyjádřil tým Mercedesu. Stáj, kde německý fenomén strávil poslední tři sezony své kariéry. Povrch nového monopostu zdobí vzkaz: Michaeli, nepřestávej bojovat. Se vzpomínkou na legendu se přidalo i Ferrari.

Mercedes vyjádřil podporu Michaelu Schumacherovi foto: Twitter.com/MercedesAMGF1

Dobrých zpráv o Schumacherově zdravotním stavu ubývá. Média i lékařské kapacity spekulují, že jeho šance na probuzení a následný návrat do života je již téměř utopií. Přesto jsou lidé, kteří stále věří.

Vedle fanoušků jednoho z nejlepší jezdců všech dob také jeho bývalí kolegové. Mercedes mu vyjádřil podporu přímo v rámci představení vozů na novou sezonu. Ty nesou na boku nápis KeepFightingMichael (Michaeli, nepřestávej bojovat).

Na svou ikonu nezapomnělo ani Ferrari, v jehož barvách si nedávno 45letý Němec vydobyl největší slávu. Na svém twitteru zveřejnilo fotku Kimiho Räikkönena, nad jehož helmou se vyjímá: ForzaMichael (Do toho, Michaeli).

Na Schumachera vzpomenul i Niki Lauda, který ve Ferrari kraloval světu rychlých dvakrát v 70. letech: "Michaeli, každý den jsem s tebou a snažím se ti být v myšlenkách na blízku. Doufám, že si spolu už brzy budeme moci promluvit!"

Ve středu tomu bude přesně měsíc od doby, kdy byl sedminásobný mistr světa převezen ze sjezdovky do nemocnice ve francouzském Grenoblu. Od té doby absolvoval dvě operace mozku, přesto je stále v kómatu.

Schumacher se vážně zranil na lyžích v neupravené části svahu v Méribelu, když se udeřil hlavou o kámen. Žádné oficiální informace o jeho zdravotním stavu nepřišly už od 17. ledna .

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...