4. září 2007 12:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Boleslav v pohárech nepovede Zajíc

Marek Matějovský z Mladé Boleslavi (vlevo) bojuje o míč se Salimem Toamou z mužstva Hapoel Tel Aviv. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Matějovský z Mladé Boleslavi (vlevo) bojuje o míč se Salimem Toamou z mužstva Hapoel Tel Aviv. | foto: Radek PetrášekČTK

MLADÁ BOLESLAV Luděk Zajíc se stal druhým odvolaným trenérem letošního ročníků fotbalové ligy. Na lavičce ambiciózní Mladé Boleslavi ho vystřídá někdejší kouč Sparty Zdeněk Ščasný. Středočeský klub čekají po reprezentační přestávce první zápasy v Poháru UEFA proti italskému Palermu.

Ščasný podepsal v novém působišti smlouvu do 30. června příštího roku s opcí. Potvrdily se tak spekulace, že v létě jmenovaný kouč neustojí špatný vstup Středočechů do nejvyšší soutěže.

O Ščasného příchodu do klubu se však spekulovalo již v závěru minulé sezony, kdy se hledala náhrada za odcházejícího Dušana Uhrina mladšího. Někdejší kouč Sparty, Žižkova, Mostu, ale třeba i Panathinaikosu Atény a OFI Kréta byl totiž dlouho žhavým adeptem na pozici boleslavského kouče, jenže Středočeši nakonec vsadili na "domácí" variantu se Zajícem, který do té doby působil jako klubový skaut.

Ovšem loni bronzový tým vstoupil do letošního ročníku neslavně. Po pátém kole je sice na sedmém místě tabulky, ale pouze s pěti body, což náročnému klubovému vedení nestačí. Zajíc s týmem během svého krátkého působení pouze jednou vyhrál, Mladá Boleslav má záporné skóre 5:6.

Zajíc se tak stal druhým odvolaným koučem této sezony. Jako první musel tým opustit před týdnem František Cipro, kterého v Českých Budějovicích nahradil jeho jmenovec Straka.

Právě ten urychlil Zajícův pád, protože ve vzájemném ligovém duelu posledního odehraného kola Jihočeši v nastaveném čase vyrovnali na 2:2 a obrali soupeře o dva body. Ščasnému bylo 9. srpna 50 let, v nejvyšší soutěži má odkoučováno 171 utkání s bilancí 78-54-39.
Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz