Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bolt překvapuje. Chtěl skončit, ale v roce 2020 pojede na olympiádu do Tokia

Sport

  19:30
KINGSTON - Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt připustil, že by kariéru nemusel ukončit po mistrovství světa v roce 2017, ale až o tři roky později. Světového rekordmana k tomu údajně přemlouvá kouč Glen Mills, který by svého svěřence ještě rád viděl startovat na olympijských hrách v Tokiu.

Je to tam! Jamajčan přidal do sbírky další triumf. foto: Reuters

V Rusku začíná čistka. Olympijský výbor potrestal za doping čtyři atletky

„Trenér tvrdí, že můžu běhat až do olympiády v roce 2020. Doporučil mi, abych nechal těch řečí o konci kariéry,“ řekl Bolt v televizním rozhovoru.

„Já mu věřím, ale uvidíme, jak to za ty dva roky bude,“ doplnil atlet, který získal šest zlatých olympijských medailí a jedenáct titulů mistra světa.

Boltovi bude v době tokijské olympiády 34 let. Například jeho slavný americký předchůdce Carl Lewis jel na své poslední hry v pětatřiceti.

„Čím jste starší, tím víc musíte přidat v tréninku. Pokud budu mít dojem, že to zvládnu, tak to zkusím, ale v každém případě chci odejít na vrcholu. Ne s pocitem, že už to nejde,“ prohlásil Bolt.

FENOMÉN. Usain Bolt získal v Pekingu tři medaile. Dvě individuální, jednu ve...
SELFIE V CÍLI. Jamajská štafeta v čele s Usianem Boltem vyhrála závod na 4x100...

Letos ho v Riu de Janeiro čeká obhajoba tří zlatých olympijských medailí.

Už dříve označil za jeden z největších cílů sezony pokus překonat svůj světový rekord na 200 metrů (19,19 s), případně ho stlačit až pod hranici 19 sekund.

Autor: