Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bolt změnil názor, po olympiádě v Riu končit nechce

Sport

  17:52
LONDÝN - Názory mění skoro stejně rychle, jako běhá. Jamajský sprinter Usain Bolt pouhé dva týdny po oznámení, že po olympijských hrách Riu de Janeiro v roce 2016 skončí s atletikou, prohlásil, že si kariéru naopak nejspíš prodlouží.

Usain Bolt před poloprázdnými tribunami. foto: Reuters

"Vážně o tom uvažuji. Fanoušci mi dali jasně najevo, že by se jim můj konec nelíbil. Takže uvidíme, jak to dopadne, ale ve hře teď je i možné prodloužení kariéry o další rok," citovala světového rekordmana na stovce (9,58 sekundy) a dvoustovce (19,19) agentura AP.

Nelibost s plánovaným ukončením kariéry navíc nevyslovili jen Boltovi příznivci. "Také moji sponzoři chtějí, abych pokračoval. Už jsem se o tom bavil s koučem a neměl by to být problém," dodal šestinásobný olympijský vítěz a osminásobný světový šampion.

Přestože o nejbližší budoucnosti Bolt jasno nemá, jedno ví jistě. Na olympiádě v Tokiu v roce 2020, kdy mu bude 34 let, určitě nebude. "Je to hodně daleko, ale pokud vyhraju v Riu, tak bych dokázal všechno, co jsem v kariéře chtěl. Nemělo by smysl pokračovat," prohlásil.

Bolt o změně plánů promluvil během návštěvy Londýna, kde si mimo jiné v rámci reklamní akce zatrénoval s útočníkem Sergiem Agüerem z Manchesteru City. "Na začátku byly jeho přihrávky strašné, ale pak mi došlo, že se mě jen snažil unavit," řekl argentinský fotbalista v narážce na nedělní derby s městským rivalem United, kterému jamajský atlet fandí.

"Sergio nám v minulosti dělal dost problémů, tak jsem myslel, že bych ho před zápasem trochu utahal," uvedl Bolt s úsměvem. "Ale ukázal, že má skvělou kondici. United si na něj budou muset dát velký pozor, ale věřím, že to zvládnou a získají tři body," řekl.

Autoři: ,

Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti
Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti

Vyzkoušejte novinku od MAM antikolikovou lahev, která díky své konstrukci snižuje výskyt koliky a podělte se o své zkušenosti s našimi čtenáři. Jak...