27. srpna 2015 16:20, aktualizováno  17:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Bolt v bolestech. Při vítězných oslavách ho sestřelil kameraman

Bolta po vítězném závodě na 200 metrů nechtěně srazil k zemi čínský kameraman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bolta po vítězném závodě na 200 metrů nechtěně srazil k zemi čínský kameraman. | foto: Reuters

PEKING Nechybělo moc a Usain Bolt mohl mít po sezoně, možná i po kariéře. Po finále běhu na 200 metrů na mistrovství světa v Pekingu ho při oslavném kolečku trefil kameraman na pojízdném dvoukolovém vozítku Segway tak nešťastně, že oba upadli na zemi. Bolt vyvázl podle všeho bez zranění.

Jamajčan si užíval rekordní desátý titul v kariéře a čtvrté vítězství na mistrovství světa na dvoustovce za sebou. Kolem něj se v tu chvíli motaly desítky fotografů, ale i bodyguardů. 

Ti měli plné ruce práce odhánět dotěrné čínské fanoušky, jednoho z nich museli dokonce zpacifikovat a odtáhnout ven ze stadionu, neboť se dostal na plochu Ptačího hnízda.

To nejhorší ve zmatku na dráze však teprve mělo přijít. Za Boltem jel na segwayi čínský kameraman, ale v těsné blízkosti pojízdné kamery podél cílové rovinky najel na nerovnost a ztratil rovnováhu. 

Světovému rekordmanovi podrazil zezadu levou nohu tak tvrdě, že se oba v rychlosti poroučeli k zemi. Bolt při tom dostal pořádnou ránu do achillovky a lýtka. Zatímco Jamajčan se zvedl poměrně rychle, kameramana organizátoři křísili dlouho.

„Chtěl mě snad zabít? Bylo to, jako kdyby si říkal, že už vyhrávám moc,“ divil se Bolt. Podle posledních zpráv má na levé noze lehkou ránu, která by však neměla ohrozit jeho další starty. 

„Budu v pořádku, ale možná bych si ty nohy měl pojistit,“ žertoval na tiskové konferenci. Legraci si z ošemetné situace dělali společně s Gatlinem. „Myslel jsem, že jsi ho na mě poslal,“ obrátil se Bolt k americkému soupeři s úsměvem. „Tak v tom případě chci své jüany zpět,“ reagoval pohotově Gatlin.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz