23. února 2015 9:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bitva gigantů bude. Mayweather a Pacquiao se utkají v květnu

Floyd Mayweather proti Alvarezovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Floyd Mayweather proti Alvarezovi. | foto: Reuters

PRAHA Domluveno a podepsáno. Profesionální box nabídne v květnu jeden z největších zápasů historie. Své síly poměří Američan Floyd Mayweather a Filipínec Manny Pacquiao.

I kdyby se utkali bratři Kličkové, nejlepší bojovníci těžké váhy uplynulých deseti let, jen těžko by popularita jejich vzájemného duelu konkurovala bitvě mezi Mayweatherem a Pacquiaem, bojovníků o více než 40 kilogramů lehčích.

Čekalo se na ni řadu let. Kolikrát už to vypadalo, že se uskuteční. Jenže z různých důvodů z ní pokaždé sešlo. Jednání nikdy nedospěla do fáze, že by si oba boxeři plácli a podepsali smlouvu. Až do pátečního večera.

Floyd Mayweather
1. Floyd Mayweather - americký boxer. Celkový příjem za minulý rok: 105 milionů...
Floyd Mayweather
Boxer Floyd Mayweather posílá k zemi Victora Ortize v boji o titul mistra světa organizace WBC

Zpráva na Mayweatherově webu působila velmi nenápadně, skrývala však zásadní sdělení: „To, na co svět už dlouho čekal, se stane skutečností. Je to podepsané: 2. května 2015 – Mayweather vs. Pacquiao. Vytvoříme novou kapitolu historie. Nezmeškejte to!“

Výjimečnost zápolení elitních boxerů velterových vah (do 66,7 kilogramů) nejlépe podtrhuje její finanční pozadí. Očekává se, že si oba boxeři rozdělí přes pět miliard korun. Mayweather si vydupal výhodnější podmínky, a tak se může těšit na šedesát procent z celkového zisku, Pacquiao dostane zbývajících čtyřicet.

Hlavní příjmy z duelu zajistí prodej televizních práv do jednotlivých domácností. Vedle této částky, která bude známa až těsně před zápasem, je prodej vstupenek pouze doplňkovým výdělkem.

ČTĚTE TAKÉ

A to i při jejich astronomické ceně. Na internetu se nejlevnější lístky do sedmnáctitisícové haly v Las Vegas prodávají v přepočtu za více než 90 tisíc korun.

„Jsem šťastný, že můžeme fanouškům nabídnout to, na co dlouho čekali,“ řekl šestatřicetiletý Pacquiao, jediný boxer historie, který se stal držitelem titulu v osmi různých váhových kategoriích. O rok staršímu Meyweatherovi se to podařilo v pěti kategoriích.

Na rozdíl od Filipínce však ve 47 zápasech nenašel přemožitele. Pacquiaova bilance čítá 57 vítězství a 5 porážek.„Manny si myslí, že dokáže, co nikdo před ním: porazit mě. To se ale nestane. Pro mě bude jen číslem 48,“ komentoval květnový boj sebevědomý Meyweather.

I podle kurzů sázkových kanceláří je v bitvě století favoritem on. Potvrdí svou roli?

vlhVojtěch Lhota

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz