Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxer Kličko: Každý zápas beru jako poslední

Sport

  21:56
LONDÝN - Ukrajinský boxer Vitalij Kličko před obhajobou titulu mistra světa v těžké váze organizace WBC proti Britovi Derecku Chisorovi prohlásil, že bere každý zápas, jako by byl poslední. Ani ve čtyřiceti letech, které oslavil loni v červenci, nepomýšlí zatím na konec kariéry. "Cítím se na pětadvacet," uvedl na tiskové konferenci v Londýně.

Ukrajinský boxer Vitalij Kličko (vpravo) a jeho vyzyvatel Dereck Chisora foto: ČTK

"Každý zápas může být poslední a já se tak vždy na zápas připravuji," řekl starší z bratrské dvojice Kličků. "Proti Dereckovi předvedu nejen své boxerské umění, ale také to, že nestárnu. Je mi čtyřicet, ale cítím se na pětadvacet. Jsem ve skvělé kondici a mám velké zkušenosti," prohlásil Ukrajinec, jenž má bilanci 43 vítězství a dvě porážky.

O 13 let mladší Chisora ho vyzve 18. února v Mnichově s cílem ukončit téměř devítiletou Kličkovu neporazitelnost a připsat si v osmnáctém zápase mezi profesionály 16. výhru. "Z tebe a tvého bráchy už jsou všichni otrávení.

Zabili jste sport, který mám rád. V ringu chybí vzrušení. Lidi chtějí střídání stráží. Teď nastal čas pro nového krále," řekl Chisora v narážce na kralování Kličků. Pětatřicetiletý Vladimir má v držení pásy WBA, IBF, WBO a IBO. "Nasekám mu. V osmém kole půjde k zemi," uvedl směrem k Vitaliji Kličkovi.

Ukrajinský šampion se nenechal vyvést z míry. "Lidé říkají, že zápasy Kličků jsou nudné, protože vyhráváme. Potřebujeme boxovat s někým, kdo má šanci nás porazit. Dereck by to mohl zvládnout," prohlásil a k Chisorovým výpadům dodal: "Ty půjdeš k zemi v šestém kole."

Autor: