Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxer Konečný se rozhodl přestoupit do vyšší váhové kategorie

Sport

  20:04
PRAHA - Nejlepší český profesionální boxer současnosti Lukáš Konečný se rozhodl v kariéře pokračovat ve vyšší váhové kategorii. Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa, který v říjnu prohrál zápas o pás světového šampiona organizace WBO v lehké střední váze proti Zaurbeku Bajsangurovovi z Ruska, bude už příště boxovat ve střední kategorii (do 72,5 kg).

Zkrvavený Lukáš Konečný foto: ČTK

Nebude tak muset před zápasy výrazně snižovat hmotnost. "O této možnosti jsme mluvili hned po posledním zápase. Trenér i manažer věděli, že jsem uvažoval, že když to nevyjde, tak se na to vykašlu. Pak mi hned říkali, že by byla škoda, kdybych to udělal, a že mám boxovat dále. Klidně ve vyšší váze, že i tak bude šance na zajímavé zápasy," řekl Konečný novinářům na čtvrtečním křtu knihy o jeho dosavadní kariéře s názvem Chirurg.

Čtyřiatřicetiletý boxer v posledních letech pravidelně výrazně snižoval váhu na předepsaných 69,9 kg. Teď bude boxovat v kategorii do 72,5 kg, což už si několikrát vyzkoušel. "Původně jsem si myslel, že zůstanu ve své váze, kde ty kluky relativně znám. Protože jsem ale relativně dost přibral přes Vánoce, tak jsem se rozhodl přejít," uvedl Konečný, který se dostal před 87 kg. "To bohužel není problém. Dám si pivo, něco k tomu a kila jsou navrchu," pousmál se.

Rád by ještě nastoupil k jednomu "velkému" zápasu

Aktuálně má přibližně 80 kg. Brněnský rodák, který momentálně žije v Ústí nad Labem, se již začal připravovat na další zápas. Jeho termín ani soupeř ještě není znám, ale do ringu by se měl opět vrátit v dubnu. "Makám, připravuju se. Během čtrnácti dnů by se vše mělo rozlousknout. Budu dělat vše pro to, aby zápas byl v České republice. Nejlépe v Brně nebo v Praze," uvedl Konečný. Je ale možné, že nastoupí v Německu, neboť je členem německé stáje SES manažera Ulfa Steinfortha. "Byl bych ale rád, kdyby to bylo doma," řekl. I přes změnu váhové kategorie by rád ještě nastoupil k "velkému" zápasu.

"O nějakých soupeřích už se mluvilo. V Německu je těch i u nás známějších hodně a můj manažer i trenér k nim mají blízko, protože jsou to Němci. Z toho pohledu by to mělo být reálné. Na druhou stranu ale oni mě relativně znají a moc se jim do toho asi chtít nebude," poukázal na fakt, že mezi profesionály je považovaný za kvalitního soupeře, ale marketingově a ekonomicky nejsou souboje s ním pro druhou stranu tak atraktivní.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat