Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxer Konečný získal interkontinentální titul

Sport

  2:29
PRAHA - Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný vybojoval interkontinentální titul organizací WBO a IBF v superwelterové váze. V pražské Sazka Areně dnes zvítězil ve dvanáctikolovém duelu na body nad dosud neporaženým Chorvatem Antem Biličem.

Český boxer Lukáš Konečný (vlevo). foto: René VolfíkČTK

Od prvního kola předváděli oba protivníci technický box a prezentovali se podobným stylem. "Čekal jsem něco jiného. Nechtěl jsem chodit do rizika, ale když mě nechal boxovat můj styl, tak jsem si začal být jistý," řekl Konečný novinářům po zápase, který na závěr galavečera sledovalo v libeňské hale zhruba 12.000 diváků.

S přibývajícími koly vždy po zaznění gongu oba boxeři zvedali ruce nad hlavu na znamení toho, že mají převahu. "Od začátku jsem byl přesvědčen, že mám navrch. Nebylo to snadné, ale pro mě bylo dobré, že nevyrukoval se svým stylem," uvedl na adresu soupeře, který má přezdívku "Boom Boom".

"Nakonec jsem si ale myslel, že vyhraju o více bodů," dodal Konečný, na jehož vítězství se shodli všichni tři rozhodčí. Dva mu přisoudili triumf v poměru 116:113, jeden stanovil skóre 116:112 v jeho prospěch. Bývalý dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa vybojoval v 33. zápase v profesionálním ringu 31. vítězství.

"Dnešní zápas byl rozhodně nejdůležitější v životě," uvedl Konečný. Potvrdil, že před týdnem myslel vážně slova o tom, že případná porážka by mohla znamenat konec jeho kariéry mezi profesionály.

"Kdyby mi namlátil, už bych nikdy nemohl říci, že jsem pořádný profesionální boxer. Teď se mi otevřely dveře k boji o evropský titul," prohlásil sedmadvacetiletý rodák z Brna, který už dvakrát o evropský primát bojoval, ale vždy prohrál. Bilič utrpěl první porážku v šestnáctém zápase mezi profesionály.
Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat