Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Titul na dosah. Konečný se v Brně utká s Larbim

Sport

  10:06
PRAHA/BRNO - Dny nejistoty a napětí jsou u konce. Nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný se za necelý měsíc utká v Brně s Francouzem Salimem Larbim o titul prozatímního mistra světa v lehké střední váze organizace WBO.

Lukáš Konečný a Hussein Bayram (vpravo). foto: ČTK

Konec spekulací, velký zápas českého boxera o světový pás jedné ze čtyř nejprestižnějších boxerských organizací se přece jen uskuteční v Česku. "Moc se těším, nakonec vše dopadlo nejlépe, jak mohlo. Hodně mě štvalo, že padl ten první termín s Dzinzirukem. Jsem ale nadšený, že budu nakonec o titul boxovat doma," potvrdil Konečný pro Profiboxing.cz definitivně dohodu s Larbim i WBO.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V brněnské velké hale v městském sportovním areálu Vodova na Srbské bude ve čtvrtek 5. dubna ve hře pás prozatímního světového šampióna federace WBO. Ta vyšla vstříc Konečnému a jeho manažerovi Ulfu Steinforthovi poté, co loni v září padla na poslední chvíli bitva českého boxera s tehdejším mistrem světa Sergejem Dzinzirukem a na konci února také souboj se současným držitelem pásu Zaurbekem Bajsangurovem.

Konečný je favoritem

Tento duel se měl uskutečnit v sobotu 10. března, ruský bijec ji ale zrušil kvůli poranění zad v tréninku. Během jednoho týdne se ale podařilo získat náhradu ve čtyřiadvacetiletém Francouzi Salimu Larbim. Ten je sice ve světovém pořadí na boxrec.com až na 106. místě, díky držení pásu interkontinentálního šampióna mu ale v rakingu WBO patří 11. místo.

"Vím, že jsem favorit, Larbi je ale nesmírně kvalitní soupeř," řekla česká profesionální jednička. "Věřím, že předvedu špičkový výkon a odvděčím se českým příznivcům vítězstvím," dodal Konečný. Brněnský rodák by se měl v případě vítězství následně utkat s Bajsangurovem.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat