Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 11 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Boxer Mike Tyson do Prahy nepřiletí. Nedostal jsem zaplaceno, vzkázal

Bývalý boxerský šampión v těžké váze Mike Tyson vyjádřil podporu Donaldu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý boxerský šampión v těžké váze Mike Tyson vyjádřil podporu Donaldu... | foto: Reprofoto

PRAHA Z velké boxerské události se stala blamáž. Necelý den před začátkem návštěvy Mikea Tysona v Praze ohlásili pořadatelé, že nemají dost peněz na její zaplacení.

Doslova za minutu dvanáct krachla možnost vidět poprvé v Česku na vlastní oči osobu, která dřív neomezeně vládla boxerskému světu. Z plánované návštěvy Mikea Tysona zbyla neodbytná pachuť.

"Omlouváme se fanouškům. Nebyli jsme schopní poslat Tysonovi finanční záruky stanovené ve smlouvě," sdělil promotér turné bývalého několikanásobného mistra světa v těžké váze Rey Karpf.

Tyson se měl podle původního plánu v úterý v osm hodin ráno objevit na ruzyňském letišti, v pondělí v poledne ale poslal z Las Vegas zprávu, že na něj fanoušci nemají čekat. "Moc mě to mrzí a omlouvám se všem, ale nebyly mi zajištěny podmínky, jaké jsem požadoval," vzkázal ze zámoří.

Nejlevnější vstupenky na páteční galavečer na Žofíně stály 15 tisíc korun, trénink s někdejším šampionem by vyšel na 50 tisíc korun. Mezi českými milovníky boxu o podobně luxusní akce nebyl tak velký zájem, jak organizátoři předpokládali. "Cena lístků byla na český trh skutečně moc vysoká. Špatně jsme to odhadli," přiznal Karpf.

CO ŘEKL MIKE TYSON

"Je mi líto, že nepřijedu do Prahy. Těšil jsem se na krásné město i na své fanoušky. Bohužel jsem ale nedostal slíbené finance od manažera a proto nemohu přiletět za svými fanoušky. Jsem hodně zklamaný. Nikdy se mi nic podobného ještě nestalo," vzkázala z Las Vegas do Prahy boxerská legenda.

Kolik vstupenek stihli prodat, odmítli pořadatelé upřesnit. "Na poslední chvíli jsme dostávali dost objednávek, ale už bylo pozdě. Zase se projevilo, že Češi si všechno kupují na poslední chvíli," uvedl další promotér pražské návštěvy Petr Havrda. Se všemi, kdo vysoké sumy zaplatili, se budou snažit v nejbližší době vyrovnat.

Americkou stranu nicméně postup českých organizátorů silně rozladil a její zástupce se neskrýval za diplomatické fráze. "Další Mikova návštěva Česka není pravděpodobná, protože ho čeští manažeři zklamali," vyjádřil se manažer Tysona Carl Holmes.

Pražský neúspěch ovlivnil další Tysonovy plány. S pražskou návštěvou zrušil celé evropské turné. Kdo by se chtěl s Tysonem přesto setkat, může v prosinci vyrazit do Číny a Thajska, kde bude legendární boxer propagovat film Pařba ve Vegas.

CO ŘEKLI LIDÉ ZE SVĚTA PROFESIONÁLNÍHO BOXU

"Já to čekal. Říkal jsem to už dříve a bohužel se to potvrdilo. Je to škoda pro českého fanouška, Tyson je obrovský tahák a legenda. Promotéři to prostě po finanční stránce podcenili," řekl Ondřej Pála, nejlepší český boxer v těžké váze.

"Rád bych ho viděl. Jen aby ale dorazil. Doslechl jsem se totiž, že to s jeho návštěvou ještě vůbec nemusí dopadnout... Doufejme tedy, že se v Praze objeví...," řekl v pondělním rozhovoru pro LN Rudolf Kraj.

"Dalo se to čekat. Přišli i za námi s nabídkou, ale odmítnul jsem je. S boxem to nemělo nic společného a tento sport je u nás hodně chudý na to, aby se rozhazovalo penězi. Bohužel finanční požadavky byly hodně nadsazené, na český trh až nereálné a podle toho to také dopadlo," prozradil Jaromír Soukup, přední český boxerský promotér a též aktivní boxer.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...