Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxer Vladimir Kličko chce do Ria, nesplňuje ale podmínky

Sport

  21:25
GOING (Rakousko) - Profesionální mistr světa v těžké váze Vladimir Kličko by si rád v Riu de Janeiro zopakoval po dvaceti letech start na olympijských hrách. Slavný ukrajinský boxer však nesplňuje hned několik podmínek umožňujících účast pod pěti kruhy profesionálům.

Vladimir Kličko foto: ČTK

"Je to můj sen zúčastnit se olympijských her v Riu a vyhrát tam. Byl to také náš společný sen se zesnulým trenérem Emanuelem Stewardem a doufám, že ho budu moci naplnit," uvedl sedmatřicetiletý Kličko při setkání s novináři v rakouském Goingu, kde se připravuje na květnový duel o mistrovský pás proti italskému vyzyvateli Francesku Pianetovi.

Mladší z bratrů Kličků startoval v roce 1996 na hrách v Atlantě a ve váze nad 91 kg získal zlatou medaili. Od té doby působí v profesionálním ringu.

Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) sice pro Rio upravila pravidla, která start profesionálů pod pěti kruhy umožňují, Kličko však nesplňuje několik důležitých podmínek.

Her se budou moci zúčastnit pouze boxeři do 40 let a tuto hranici před Riem Kličko o více než čtyři měsíce překročí. Počet odboxovaných profesionálních zápasů je omezen na patnáct a Kličko už má nyní na kontě 62 duelů. Navíc by slavný Ukrajinec musel absolvovat kvalifikaci, jež by mu mimo jiné rok neumožňovala boxovat za jeho vlastní agenturu KMG.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!