Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxera Pálu čeká životní zápas, nakonec půjde i o mezinárodní tituly

Sport

  20:00
LONDÝN - Životní zápas má před sebou český profesionální boxer Ondřej Pála, který se v sobotu večer v Londýně utká s kontroverzním Britem Dereckem Chisorou. Ve hře nakonec budou mezinárodní tituly organizací WBO a WBA v těžké váze. Původně měl Pála boxovat s devětadvacetiletým Britem o pás evropského šampiona, ale situace se již několikrát změnila.

Ondřej Pála s pásem pro evropského mistra organizace WBO foto: Václav Mudra - MÉDEA

Chisora se měl utkat nejprve se Švýcarem Arnoldem Gjergjajem, poté s Italem Matteem Modungem, oba ale pro zranění zápas odřekli. A tak zástupci boxera, který loni přišel o licenci poté, co se na tiskové konferenci popral s krajanem Davidem Hayem, oslovili Pálu. "Tahle změna přišla sice na poslední chvíli, ale já ji vítám. Ondřej Pála se mi jako soupeř moc líbí. Myslím, že je to pro mě daleko těžší zkouška než Matteo Modungo, který mě svým úderem nemůže ohrozit," uvedl Chisora pro britský tisk poté, co změnu soupeře ohlásil.

Na čtvrteční tiskové konferenci se Chisora spíše než soupeři věnoval své budoucnosti. Rád by se totiž opět utkal s jedním z ukrajinských bratrů Kličkových a boxoval o velký světový titul. "Věřím, že příští rok bude pro mě hodně výjimečný. Jsem připravený na souboj s kýmkoliv, na odvetu s Tysonem Furym nebo duel s Deontayem Wilderem. Jestli touhle cestou musím projít, abych se mohl utkat o světový pás, tak to udělám. V posledních dvou letech jsem se toho hodně naučil a získal jsem zkušenosti, které se mi budou hodit," uvedl Chisosa, který má v profiringu bilanci 18 výher a čtyř porážek.

Pála se rozhodl, že před duelem nebude s novináři příliš komunikovat

Pála se rozhodl, že před duelem nebude s novináři příliš komunikovat a rozhovory je připraven poskytovat až po zápase. Pro Sport přiznal, že se jedná o velkou šanci. "Nemám absolutně co ztratit. Dvě až tři kola se budu držet a pak do toho klidně půjdu s tím, že buď padne on, nebo já. Je to box, tak budu dělat to, co mám. Těším se, takový zápas jsem potřeboval. Slabší soupeři, proti kterým si jdu jen zlepšit bilanci, mi nic nedají. Potřebuji se měřit s elitou. Chisoru navíc neberu jako nějakou super špičku, i když se tak tváří," řekl Pála, který má bilanci 32 výher a tři porážky.

Dereck Chisora

Český boxer se původně chystal na duel s Kubratem Pulevem z Bulharska, který se měl uskutečnit v polovině prosince. K dohodě ale nakonec nedošlo a následně přišla druhá nabídka od zástupců Chisory, kterou se tentokrát rozhodl přijmout. V březnu ji s ohledem na krátký čas na přípravu odmítl.

"Chisora má aktuálně velké jméno, hodně se o něm mluví a dá se také říct, že je větší šance ho porazit. S Ondrou jsou zhruba stejně vysocí, je to tvrdý boxer, myslím, že to bude o momentální formě a štěstí," uvedl Pálův trenér Jurij Krivoručko pro profiboxing.cz. Na galavečeru v Copper Box Areně se představí i Štěpán Horváth, který se v superstřední váhové kategorii utká v titulovém zápase s Britem Frankem Buglionim. Ve hře bude pás pro evropského šampiona organizace WBO.

Autoři: ,

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat