28. dubna 2008 10:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Brabec: Bude to hodně těžký

Erich Brabec, kapitán Slavie.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Erich Brabec, kapitán Slavie. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Do domácí šatny dorazil po sobotní třígólové porážce od Žižkova až jako poslední. Kapitána Slavie Ericha Brabce (31) druhá porážka v řadě hodně mrzela. Lídr červenobílé obrany si navíc vyčítal, že v druhé půli neproměnil penaltu. "Kdybych snížil, zbytek zápasu by se vyvíjel jinak. Beru to na sebe,“ pronesl před novináři.

Jak byste zhodnotil nelichotivý výsledek?
Čekali jsme od zápasu se Žižkovem mnohem víc. Místo toho jsme navázali na porážku v Teplicích.

Cítil jste v týmu dostatečný hlad po vítězství?
Nevím, jestli nám chyběl zrovna hlad po vítězství. Spíš víc agresivity v posledních dvaceti metrech před soupeřovou brankou. Do šancí jsme se dostali, ale nedokázali jsme je proměnit.

Tušíte, kam se vytratila lehkost, s níž Slavia na podzim v lize kralovala?
Na podzim nám to tam z deseti šancí alespoň jednou vždy padlo. Teď máme tři, čtyři tutovky za zápas a asi je to na gól málo.

Který moment vás tentokrát zlomil?
Nevstřelili jsme první rychlý gól v úvodu, s ním by to bylo jiné. A pak ta moje penalta. Kdybych ji dal, tak jsem si jistý, že bychom utkání ještě zvládli zremizovat.

Všimli jste si, že i fanoušci ztráceli ve druhé půli trpělivost?
Nemyslím si, že by byli skeptičtí. Naopak nás hnali do poslední minuty. Ale nelze se jim divit, že jsou nespokojení, když nedokážeme vstřelit gól.

Kde hledat příčinu slábnoucí formy Slavie? Cítíte, že všichni v týmu táhnou za jeden provaz?
Kdyby netáhli, tak by tu nebyli. Jen nám to nejde výsledkově.

Funguje v širokém kádru správná chemie?
V tom bych to nehledal. Problém je v tom, že se na góly hodně nadřeme. V posledních dvou zápasech jsme také šestkrát inkasovali, a to je na obranu Slavie hodně.

Jak vnímáte nyní své šance na titul?

Těžko říct. Ve hře zůstává devět bodů. Bude to hodně těžký. Víc k tomu nejde říct.

Nebalíte to tedy ještě?
Určitě ne. Hrajeme přece o jméno Slavie i o jméno každého z nás. Zavřeme se v kabině a budeme si muset říct hodně tvrdá slova.

Jaká?
To zůstane v kabině.

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.