16. února 2007 15:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Brankář Poštulka se vrací do Sparty

PRAHA Novou posilou pražské Sparty se stane brankář Tomáš Poštulka. Na Letnou se vrací po šestiletém působení v Teplicích, kde mu v létě končí smlouva a klub už ho dál nechce. Informaci poskytl teplický klub.

Sparta se Teplicemi už na přestupu třiatřicetiletého Poštulky dohodla. Oba kluby částku za transfer zveřejnění. "Odpovídá tomu, že hráči na konci sezony u nás končí kontrakt," řekl ředitel teplického klubu František Hrdlička.

Sparta převezme smlouvu, která zkušenému gólmanovi dobíhala v Teplicích. Zatím není jisté, na jak dlouho se bývalý reprezentant klubu upíše. Poštulka podle mluvčího pražského klubu Lukáše Přibyla přichází na post dvojky, která má krýt záda reprezentantovi Jaromíru Blažkovi.

Sparta po jeho angažování také řeší budoucnost svých mladých brankářů Tomáše Grigara a Lukáše Zicha. "Příchodem Poštulky jsme sledovali i to, aby naši talentovaní brankáři mohli odejít na hostování a chytat v jiném klubu. To byla jedna z hlavních motivací," řekl Přibyl.

Poštulka na Spartě fotbalově vyrůstal, pak sbíral zkušenosti v kostarickém klubu Carmen Alajuela, pražské Dukle, Drnovicích a Hradci Králové, aby se na Letnou v roce 1997 vrátil. V roce 2001 zamířil do Teplic. Poštulka v nejvyšší soutěži odchytal 287 zápasů. Loni v květnu vstoupil do Klubu ligových gólmanů týdeníku Gól, který sdružuje brankáře se stovkou vychytaných čistých kont v první lize.