Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brazilec Massa možná stihne návrat letos, na trať se vrátí v nejbližších dnech

Sport

  18:07
MODENA - Start v domácí brazilské Grand Prix formule 1 v příštím týdnu je pro rekonvalescenta Felipeho Massu nedostižná meta, ale v závěrečném závodě sezony v Abú Zabí už není jeho návrat tak nereálný.

Michael Schumacher a Felipe Massa k sobě měli blízko už v dobách společného angažmá ve Ferrari. foto: AFP

Massa se po těžkém zranění hlavy adaptuje v těchto dnech na rychlé vozy v italské Modeně, kde tráví hodiny za volantem simulátoru, a v rozhovoru pro deník Gazzetta dello Sport nevyloučil svůj návrat už ve Spojených arabských emirátech. Tam se Velká cena pojede 1. listopadu.

"V Brazílii by to bylo příliš na hraně. Uvidíme ale v Abú Zabí. Budeme k tomu potřebovat povolení FIA," uvedl Massa. "Dokonale si pamatuju, jak se jezdí. Nejde mi o to zajet okamžitě dobré časy, ale prostě zase závodit," dodal.

Massa v úterý strávil na simulátoru prvních šest hodin za volantem, další absolvoval dnes. "Byla to dobrá práce a hlavně způsob, jak si znovu zvyknout na auto. Neměl jsem žádné problémy," uvedl Massa na oficiálním webu Ferrari.

"Simulátor využívá vůz pro seriál A1 Grand Prix, což není úplně formule 1, ale je to hodně podobné," přiblížil brazilský pilot. Už se ale nemůže dočkat, až usedne do opravdové formule. "Formule 1 mi chybí," dodal.

Šanci řídit reálný závodní vůz bude mít díky speciálnímu povolení FIA už v nejbližších dnech. Testovat bude dva roky starý model Ferrari s pneumatikami užívanými v seriálu GP2. Přesný termín ale ještě není daný.

Autor:

Grafton Recruitment Praha
LOGISTICS COORDINATOR

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 47 000 - 51 000 Kč