18. října 2010 18:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Briggs je po nakládačce stále v nemocnici, čeká jej operace

Kličko bije Briggse. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kličko bije Briggse. | foto: Reuters

HAMBURK Americký boxer Shannon Briggs zůstává po sobotní drtivé porážce s Ukrajincem Vitalijem Kličkem v souboji o titul profesionálního mistra světa v boxu těžké váhy organizace WBC v nemocnici.

Vyšetření sice neodhalila žádné vážné zranění hlavy, osmatřicetiletý rodák z Brooklynu se však ještě ještě v dějišti zápasu Hamburku podrobí operaci ruky. V ní má natržený biceps a šlachy.

DÁLE ČTĚTE

"Zůstávám v nemocnici kvůli dalším vyšetřením levého bicepsu, který jsem si zranil v prvním kole," uvedl dnes v prohlášení Briggs, který v zápase rovněž utrpěl zlomeniny kostí kolem očí. Tvrdí, že nebýt zranění ruky, mohl se souboj s Kličkem vyvíjet jinak.

"Bohužel, to zranění mi zabránilo dodržet můj taktický plán. Nechci snižovat vynikající výkon Vitalije Klička, ale kdo ví, jak by zápas vypadal, kdybych si tak brzy nezranil ruku," prohlásil Briggs, kterého obhájce titulu Kličko zasypal 302 ranami, z nichž 171 bylo přímých zásahů.

Američan se na velký odpor nezmohl, ale v ringu vydržel celých dvanáct kol, což překvapilo Klička i diváky. Německá média dnes kritizovala britského rozhodčího Iana Johna-Lewise, že zápas předčasně neukončil. Souboj prý chtěl zastavit Briggsův doprovod, ale boxer to odmítl.

"Dal jsem jasně najevo, že to nepřichází v úvahu," uvedl Briggs, kterého Kličko v neděli v hamburské nemocnici navštívil. Po utkání ještě americký boxer zvládl v ringu krátký rozhovor, ale pak podle německých médií zkolaboval při dopingové kontrole.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.