Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Scott vede British Open. Dařilo se i Woodsovi

Sport

  22:06
LYTHAM - Australan Adam Scott je po prvním kole v čele golfového British Open, třetího turnaje kategorie major v sezoně.

Adam Scott foto: Reuters

Scott přinesl do klubovny hřiště Royal Lytham & St. Annes výsledek 64 úderů, šest pod par a vede o ránu před trojicí hráčů. Favorit a trojnásobný vítěz turnaje Američan Tiger Woods hrál solidně a s 67 ranami se dělí o šesté místo.

Třináctý hráč světového žebříčku Scott zahrál v bezvětrném počasí a bez deště osm birdie a dvě bogey. Jen o ránu více potřebovali Skot Paul Lawri, Američan Zach Johnson a Belgičan Nicolas Colsaerts. Pátý je další Američan Brant Snedeker (-4).

Scott útočí na rekord

Woods měl lepší první devítku, na které dosáhl čtyř birdie, na druhé se dopustil jednoho bogey a o umístění se dělí se sedmi hráči včetně mladíka Roryho McIlroye. "Greeny nejsou rychlé, měl jsem být agresivnější," řekl Woods.

Tiger Woods

Tiger Woods

Dvaatřicetiletý Scott útočil na rekordní skóre na turnaji major, po čtrnáctce to vypadalo, že skončí s výsledkem 63, ale na poslední jamce se dostal do vysoké trávy, což znamenalo bogey a pohoršení skóre. "Myslel jsem i na 62, ale to bylo špatně. Vytrestalo mě to," řekl Scott.

McIlroy začínal jako jeden z posledních a rychle se dostal na tři pod par. Na patnáctce jeho první odpal trefil diváka do hlavy a bylo z toho double bogey, dvě rány nad par jamky, což zachránil dvěma birdie na posledních třech jamkách.

Výsledky golfového British Open

1. kolo:
1. Scott (Austr.) 64,
2. Lawrie (Skot.), Z. Johnson (USA) a Colsaerts (Belg.) všichni 65,
5. Snedeker 66,
6. Woods, Watson, Stricker (všichni USA), McIlroy (Sev. Ir.), Els (JAR), McDowell (Angl.), Muto (Jap.) a Hanson (Švéd.) všichni 67

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat