11. srpna 2016 15:05, aktualizováno  19:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Britská policie šetří, zda tenistku na Wimbledonu někdo úmyslně otrávil. Čtyři dny strávila na JIP

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Britská tenistka Gabriella Taylorová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská tenistka Gabriella Taylorová | foto: Lidovky.cz

LONDÝN Britská policie šetří, zda došlo k úmyslnému otrávení tenistky během letošního Wimbledonu. Přestože policie nepotvrdila jméno otrávené, osmnáctiletá Gabriella Taylorová byla nucena odstoupit z juniorského turnaje ve čtvrtfinále a strávila potom čtyři dny na jednotce intenzivní péče.

Jak uvedla CNN, 4. července onemocněla žena, na základě této zprávy britská policie vyšetřuje „podezření z otravy s úmyslem ohrožení života (nebo) způsobení těžké újmy,“ uvádí policejní prohlášení.

Incident, ke kterému mělo dojít na Wimbledonu, byl policií zaznamenán 5. srpna s tím, že „není známo kde a kdy byl jed pozřen.“ Nicméně podle britské policie došlo k otravě mezi 1. a 10. červencem.

Taylorová zpočátku zveřejnila několik tweetů ohledně záhadné nemoci, která ji sužovala s vysvětlením, že důvod jejího odstoupení byl virus a ne otrava jídlem.

„Nebýt tohoto viru, mohla jsem to v letošním grandslamu dotáhnout daleko,“ sdělila Taylorová na Twitteru. Nemoc byla později diagnostikována jako leptospiróza, jinak také „krysí žloutenka“. Nejčastější způsob nakažení lidí touto bakteriální nemocí šířící se zvířaty je kontakt poraněné kůže, očí nebo sliznic s vodou znečištěnou močí nakaženého zvířete.

Její rodiče, Paul a Milena uvedli před začátkem turnaje pro Daily Telegraph, že jejich dcera byla ve „velmi dobré fyzické kondici, byla naprosto zdravá a hrála velmi dobře. Byla plná sebevědomí a těšila se na získání titulu; to byl její sen. Všechno šlo dobře, dostala se do čtvrtfinále a pak najednou ležela na jednotce intenzivní péče na pokraji smrti. Když nám infekční oddělení vysvětlilo o jaký virus se jednalo, nemohli jsme tomu uvěřit.“

Mluvčí Wimbledonu k situaci uvedl, že „z cateringové karty Taylorové není žádný záznam o tom, že by jedla na šampionátu 2016“.

Taylorová se pomalu vrací zpět na kutry po měsíční pauze. „Jsem tak šťastná, že jsem zpátky na kurtu! Beru to krůček po krůčku,“ uvedla Taylorová na svém twitteru.

Policie nikoho nezatkla a Taylorová, která je na 419. místě ve světovém žebříčku, se stále zotavuje.

majMartina Majtánová
  • 0Diskuse