Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Basketbalistka Grinerová byla v Rusku přeložena do trestanecké kolonie. Právníci ale neví, kam ji poslali

Brittney Grinerová je odváděna ze soudní síně. foto: AP

Americká basketbalistka Brittney Grinerová byla v Rusku přeložena do trestanecké kolonie. Oznámili to ve středu její právníci s konstatováním, že nemají povědomí o jejím přesném místě pobytu.
  9:41

Dvaatřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka byla v srpnu odsouzena k devítiletému vězení za pašování drog poté, co policie v únoru na moskevském letišti našla v jejích zavazadlech náplně do elektronické cigarety obsahující konopný olej. Na konci října soud zamítl její odvolání.

„Naše klientka byla 4. listopadu přepravena z vazební věznice, v které byla od chvíle zadržení, do kolonie běžného režimu, aby si tam odpykala trest,“ uvedl v prohlášení tým jejích zástupců. „V tuto chvíli nemáme žádné informace o aktuálním místě jejího pobytu, ani o tom, kde má být umístěna,“ sdělili právníci Maria Blagovolinová a Alexander Bojkov.

Zatčením Grinerové v době napjatých vztahů mezi USA a Ruskem kvůli invazi na Ukrajině se zabývali nejvyšší představitelé obou států. Spekulovalo se o tom, že dvaatřicetiletá basketbalistka by se mohla stát součástí výměny vězňů. Tisková mluvčí Bílého domu Karin Jeanová-Pierreová nyní zopakovala, že vláda Spojených států učinila ruské straně „významnou nabídku“.

Autoři: ,

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat