Pátek 18. června 2021svátek má Milan 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Malé Le Mans v Brně ovládli Češi a sychravé počasí

Brněnský epilog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brněnský epilog | foto: Ondřej Stratilík

BRNO Šest stupňů nad nulou, nízké mraky a na trati padesátka závodních speciálů. Vyvrcholení domácí okruhové sezóny – dvanáctihodinový brněnský Epilog – se i přes vlezlé podzimní počasí povedl. V posledním díle prestižního evropského seriálu 24H Series na sebe navíc upozornilo několik domácích týmů.

Vítězové epilogu

Absolutní vítěz: Scuderia Praha (Ferrari 458 Italia GT3)

Hlavní kategorie GT3: Scuderia Praha (Ferrari 458 Italia GT3)

Kategorie 997 (pohárové speciály Porsche 991/997): MSG Motorsport 1 (Porsche 991 Cup)

Kategorie SP2: Scuderia Praha-RPD Racing (Ferrari 458 Challenge)

Kategorie SP3: Walkenhorst-Motorsport 2 (BMW M235i Racing Cup)

Kategorie A5: (objem motoru do 3,5 litru): Duck Racing (BMW M3 GTR E36)

Absolutní vítězové plus nejvyšší umístění ve třech kategoriích. Tak se prezentovaly české týmy v náročném vytrvalostním závodu Hankook 12H Epilog Brno. Červené Ferrari 458 Italia GT3 ze stáje Scuderia Praha za sebou v sobotu 10. října na Masarykově okruhu nechalo celý zbytek startovního pole včetně sedmičlenné smečky dunících mercedesů SLS AMG GT3.

I když se tyto speciály mezi sobotním polednem a půlnocí několikrát dostaly do čela, ferrari pražského týmu je nakonec pokaždé předjelo. Čtveřice pilotů Jiří Písařík, Jaromír Jiřík, Matteo Malucelli a Peter Kox najela neuvěřitelných 324 kol a v cíli měla na druhý mercedes se startovním číslem 30 náskok jednoho okruhu.

Že bude Scuderia Praha v závodu favoritem, potvrdily už páteční odpolední tréninky. Se sychravým podzimem v lesích nad Brnem se vypořádala nejlíp a díky nejrychlejšímu kvalifikačnímu času startovala do vytrvalostního závodu z čela roštu.

Brněnský epilog
Brněnský epilog

Dařilo se i druhému ferrari ze Scuderia Praha, to vyhrálo kategorii SP2. A třetí zlato pro český tým se slavilo ve třídě A5, kde mezi sebou bojovala pouze BMW. Uspěl Duck Racing se řvoucím a díky výraznému křídlu i nepřehlédnutelným modrým BMW M3 GTR E36.

Zatímco motory chladné počasí zvládaly relativně dobře, vlezlá zima vyzkoušela diváky. Solidně zaplněné tribuny se tak během odpoledne postupně vyprazdňovaly. Noční část, kdy byla většina Masarykova okruhu osvětlena jen samotnými automobily, jich ze svahů a cílové rovinky sledovalo nejmíň.

Špičkový závod by se měl do Brna vrátit opět za rok, v předběžném kalendáři 24H Series 2016 je pro něj vyčleněný termín 7. a 8. října.

Ondřej Stratilík

Autor

Ondřej Stratilíkondrej.stratilik@lidovky.czČlánky

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...