9. dubna 2008 0:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Brückner mi volal desetkrát

Petr Čech slibuje, že bude hrát.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech slibuje, že bude hrát. | foto: ČTK

LONDÝN Petr Čech(25) vrátil domů po chirurgickém zákroku na obličeji, manželku s dcerou Adélkou jeho nová vizáž nevyděsila. "Poznaly mě. Rána není zakrytá, takže jsou na bradě vidět stehy. Nevypadá to nijak strašně, jen se to bude nějakou dobu hojit,“ říká o svém zranění brankář české reprezentace.

"Jsem rád, že můžu celkem dobře mluvit a zdravou částí úst se i najíst,“ žertoval.

Když o vašem zranění slyšel trenér reprezentace Karel Brückner, asi mu moc do smíchu nebylo. Mluvil jste s ním?
Už mi volal asi desetkrát, takže jsem to s ním probral. Mluvil jsem i s ostatními spoluhráči z nároďáku a všechny jsem ujistil, že věřím, že se najde řešení, které mi dovolí co nejdříve se vrátit na hřiště.


Bylo vůbec možné, aby vás takové zranění vyřadilo až na šest měsíců, jak spekuloval britský tisk?
Kdybych byl normální pacient, kterého neživí fotbal, tak tu ta možnost, že nebudu nic dělat šest měsíců, existuje. Jako fotbalista musím ale s kontaktem na hřišti počítat a uzdravit se chci co nejdříve.

 
Zdravotní stav dalších důležitých hráčů reprezentace, jako je Tomáš Rosický nebo Marek Jankulovski, teď také není ideální. Do jaké míry tohle ovlivní výkon mužstva na evropském šampionátu?
Je to nepříjemné, ale na druhou stranu si myslím, že jestli kluci dostanou před turnajem praxi čtyř pěti zápasů, může to být naše výhoda. Někteří portugalští reprezentanti odehrají za sezonu skoro šedesát utkání a pak se může stát, že přijedou na EURO a budou sotva chodit. Kluci z české reprezentace budou naopak odpočatí a přijedou s chutí úspěšně zakončit sezonu, ve které toho moc neodehráli. Herní praxi před turnajem by měli hráči jejich kvalit pohodlně dohnat.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky