22. července 2011 13:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bude to férový boj o titul, očekává Konečný

Lukáš Konečný - Hamlet Petrosjan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Konečný - Hamlet Petrosjan. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Sám byl tak překvapen, že si oficiálnost informace musel nejprve ověřit. Hned poté ji však nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný (33) potvrdil: o světový titul lehké střední váhy se utká v odvetě s ukrajinským bijcem Sergejem Dzinzirukem 30. září. Tentokrát však před domácími diváky. A prohrát nehodlá...

LN Se stejným soupeřem jste tři roky zpátky padl, byť až na body a dle mnohých po sporném verdiktu rozhodčích. Budete se nyní na zápas připravovat jinak?
Tehdy jsem v ringu předvedl slušný výkon, nemám proto zásadní důvod přípravu výrazně obměňovat.

LN Jaký duel mohou diváci očekávat?
Nyní mám malou výhodu v tom, že se zápas uskuteční v Česku. Na straně druhé je však mistrem světa soupeř. Jestliže porovnám naše karty, oproti úvodnímu měření sil mi vychází férový boj. Bude-li to nedej bože vyrovnané, dočkáme se remízy, v opačném případě vyhraje ten, kdo bude jednoduše lepší.

Čtěte také

LN Do jakého města se budou muset 30. září vydat vaši fanoušci, aby zápas zhlédli?
Byť už místo konání znám, konkrétní být zatím nechci. Oznámím jej až na oficiální tiskové konferenci, kterou uspořádám během několika následujících dnů.

LN Bude v sázce výhradně pás pro mistra světa organizace WBO, nebo dáte všanc i svůj evropský titul EBU?
O evropský titul se rozhodně boxovat nebude - není důvod, neboť nemá hodnotu světového. Možná se ho zřeknu dobrovolně, což bývá poměrně častou praxí. Je to ale otázka, jejíž rozřešení nechám na svém manažerovi.

LN Stihlo by se v případě zájmu o obhajobu pásu EBU utkání v řádném termínu?
Problém s časem by nebyl nijak zvlášť palčivý. Na obhajobu mám vyhrazený minimálně půlrok.

LN Splní se vám titulovým zápasem před domácími diváky sportovní sen?
To až v případě, že bych Dzinziruka porazil. (usmívá se) Se svou kariérou jsem však spokojený a mnoho snů se mi už splnilo: vždyť jsem evropským šampionem a mám za sebou několik úspěšných obhajob, proboxoval jsem se tím do širší světové špičky. Pravdou však je, že světový titul je ještě o schod výš. Budu se proto snažit připravit tak poctivě, jak jen mohu, abych odvedl adekvátní výkon. A to, že se tak prestižní duel uskuteční v Čechách, je fantastické.

LN Začal jste už s tréninkem?
Už se několik dní na duel připravuji doma v Ústí nad Labem a v Praze. Čeká mě ještě úprava jídelníčku a shazování, protože mám 12 kilogramů přes povolenou váhu, ale v tom problém nebude.

LN Půjdete do zápasu jako favorit?
Zejména vzhledem k soupeřovým posledním výkonům, ale i domácímu prostředí, je dosti možné, že mě sázkové kanceláře do role mírného favorita pasují. Teď je jen na mne, abych takové postavení potvrdil i 30. září mezi provazy.