Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Budějovičtí volejbalisté budou při utkání slavit i pomáhat ženám

Volejbalisté Českých Budějovic | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volejbalisté Českých Budějovic | foto: volejbalcb.cz

České Budějovice Je to přesně 20 let od jejich zisku prvního mistrovského titulu v sezoně 1999/2000. A volejbalisté Jihostroje dnes odpoledne na „start“ úspěchů v novodobé historii českobudějovického týmu zavzpomínají, oslaví je.

Ve finále extraligy tehdy zvítězili nad jiným velikánem českého volejbalu, Duklou Liberec. A právě s ní se dnes v lize utkají. Na tento speciální zápas Jihočeši pozvali všechny členy z bývalé „zlaté“ dvanáctky. Trenér současného týmu René Dvořák patří k vítězům z roku 2000 také.

„Pamatuji si, že jsme titul uhráli venku. Oslavili jsme to ještě po příjezdu s fanoušky doma v Budějovicích. Ale i na utkání a zpět za námi jel plný autobus lidí. Takže jsme slavili i celou cestu z Liberce, byla to veselá jízda,“ vzpomínal trenér v rozhovoru pro iDnes.cz.

Utkání začíná v 16.00 a volejbalisté Jihostroje ho věnují i charitě. Podpoří akci Sportovci ženám v nouzi, sbírku, která má ulehčit obtížnou životní situaci zejména samoživitelkám. Jihočeši pro fanoušky připravili speciální trika k výročí. Jejich koupí nebo zasláním DMS se lze zapojit do sbírky.

K akci organizované spolkem Každý koš pomáhá ve spolupráci s neziskovkou ONŽ - pomoc a poradenství pro ženy a dívky se po republice spojili i další sportovci a kluby. Mimo jiné házenkáři Dukly Praha, sportovní střelci David Kostelecký a Jiří Lipták, plavecká reprezentace, fotbalisté FK Teplice, Běžci Chomutov...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.