Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Budějovičtí volejbalisté budou při utkání slavit i pomáhat ženám

Sport

  12:11
České Budějovice - Je to přesně 20 let od jejich zisku prvního mistrovského titulu v sezoně 1999/2000. A volejbalisté Jihostroje dnes odpoledne na „start“ úspěchů v novodobé historii českobudějovického týmu zavzpomínají, oslaví je.

Volejbalisté Českých Budějovic foto: volejbalcb.cz

O tak malinkatý kousíček mi nikdy placka neutekla, jsem ale hrozně spokojená, říká Sáblíková

Ve finále extraligy tehdy zvítězili nad jiným velikánem českého volejbalu, Duklou Liberec. A právě s ní se dnes v lize utkají. Na tento speciální zápas Jihočeši pozvali všechny členy z bývalé „zlaté“ dvanáctky. Trenér současného týmu René Dvořák patří k vítězům z roku 2000 také.

„Pamatuji si, že jsme titul uhráli venku. Oslavili jsme to ještě po příjezdu s fanoušky doma v Budějovicích. Ale i na utkání a zpět za námi jel plný autobus lidí. Takže jsme slavili i celou cestu z Liberce, byla to veselá jízda,“ vzpomínal trenér v rozhovoru pro iDnes.cz.

Utkání začíná v 16.00 a volejbalisté Jihostroje ho věnují i charitě. Podpoří akci Sportovci ženám v nouzi, sbírku, která má ulehčit obtížnou životní situaci zejména samoživitelkám. Jihočeši pro fanoušky připravili speciální trika k výročí. Jejich koupí nebo zasláním DMS se lze zapojit do sbírky.

K akci organizované spolkem Každý koš pomáhá ve spolupráci s neziskovkou ONŽ - pomoc a poradenství pro ženy a dívky se po republice spojili i další sportovci a kluby. Mimo jiné házenkáři Dukly Praha, sportovní střelci David Kostelecký a Jiří Lipták, plavecká reprezentace, fotbalisté FK Teplice, Běžci Chomutov...

Autor: