Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Byla to hodně smolná Tour, hodnotil Kreuziger

Tour de France

  20:28
PAŘÍŽ - Za hodně smolnou a složitou označil právě skončenou Tour de France český cyklista Roman Kreuziger. Jezdec stáje Astana se musel vypořádat s pády a poraněným zápěstím a ve slavném závodě obsadil 112. místo s tříhodinovou ztrátou na prvního Australana Cadela Evanse. Navíc nezískal ani premiérové etapové vítězství, na které chtěl zaútočit.

Roman Kreuziger. foto: ČTK

"V prvním týdnu jsem třikrát lehnul, pak nám kvůli pádu musel odstoupit lídr Vinokurov a museli jsme úplně změnit plány," připomněl český cyklista devátou etapu, v níž si Vinokurov zlomil nohu a musel na operaci. "Snažili jsme se, poslední týden jsme byli skoro v každém úniku, ale bohužel nám to nikomu nevyšlo aspoň na tu etapu. Byla to hodně smolná Tour," uvedl pětadvacetiletý Kreuziger na svém webu.

Přestože se jemu ani jeho stáji ve Francii nedařilo, za nejhorší letošní Tour Kreuziger označit nechtěl. "Spíš nejsložitější. Kdybych nespadl, třeba by to bylo úplně jiné, ale nemá cenu se o tom bavit. I tohle prostě ke sportu patří a určitě to neznamená konec světa," prohlásil devátý jezdec předchozích dvou ročníků.

O TOUR DE FRANCE ČTĚTE VÍCE

Evans si podle něj premiérový triumf zasloužil. "Cadel jel vyrovnaně, ukázal sílu v časovce a zasloužil si to. Přeju to i mým kamarádům ze stáje BMC Quinziatovi se Santaromitou," uvedl.

O nejbližších plánech českého cyklisty rozhodne stav zraněného zápěstí. "V úterý brzy ráno jedu do Česka a v Boleslavi u doktora Soukupa mám domluvené vyšetření na magnetické rezonanci. Uvidíme, jak dopadne," řekl Kreuziger.

"Pokud ruka není zlomená, chtěl bych jet v sobotu v San Sebastianu. Mám tenhle závod rád, už jsem tam byl druhý. Pak přijde určitě volno. V září počítám se dvěma starty v Kanadě a tím pro mě skončí sezóna," uvedl.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...