Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Byla to řežba. Na body ji ovládl Whyte a přiblížil se odvetě s Joshuou

Sport

  8:00
LONDÝN - Britský boxer těžké váhy Dillian Whyte dokázal v sobotu v noci zdolat na body bývalého světového šampiona, Novozélanďana Josepha Parkera, a přiblížil se odvetě se svým krajanem Anthonym Joshuou.

Dillian Whyte (vlevo) a Joseph Parker. foto: Reuters

Z O2 Areny až do Wembley: dostane druhou šanci na Joshuu krajan Whyte, nebo Parker?

Občas se ve světě bojových sportů stane, že zápasové očekávání je daleko větší než následné samotné dění v ringu či oktagonu. Pro sobotní londýnskou noc to ale neplatilo.

Nejprve se bouřlivák Dereck Chisora postavil klidné síle jménem Carlos Takam.

Kamerunec s francouzským pasem v prvním kole dominoval. Lepší byl i v těch dalších. Jenže domácí „Del Boy“, jak se Chisorovi příznačně přezdívá, stíhal inkasovat a při cestě na pauzy do svého rohu ještě hecovat fanoušky.

Ti, jak boj probíhal, postupně vstávali a sledovali ho vestoje.

A v osmém dějství sedmnáct tisíc stojících v aréně explodovalo.

Takam promáchl, Chisora trefil svoji pravačku přesně nad jeho ucho a bývalý neúspěšný vyzývatel současného krále těžké váhy Anthonyho Joshuy klesl na zem.

Zvedl se, na vratkých nohou ale nemohl absolutně ustát to, co následovalo – drtivý hák na bradu.

Chisora vyskočil na provazy a s nevěřícným výrazem slavil.

Bojoval s Davidem Hayem, Vitalijem Kličkem, Tysonem Furym, ale vždy padl. Až ve 34 letech ale zapsal největší triumf kariéry. A zatímco zkroušený Takam přemýšlel se slzami v očích, co udělal špatně, domácí bijec ukázal svoji další dovednost. Výřečnost.

„Ani jednou mě výrazně neohrozil. Jsem Londýňan, nám nemůže nikdo ublížit,“ usmíval se s kšiltovkou s nápisem „War“ na hlavě. 

A poté stihl ještě poškádlit promotéra Eddieho Hearna: „Za jakékoliv peníze s kýmkoliv tady v té hale. Je výjimečná! S kýmkoliv, Eddie! Ale nejdříve: Ibizo, očekávej mě!“

Naladění fanoušci ani nestihli „vychladnout“ a už se na ně valila další vlna potu a krve. Postavili se totiž proti sobě Dillian Whyte a Joseph Parker, dva muži, jež dosud zdolal jen Joshua, který stihl před duelem krajanovi popřát na Twitteru hodně štěstí.

Dva muži pověstní tvrdým úderem a odolnou bradou. A obojí ukázali také ve vzájemném střetu.

Stejně jako Whyte potvrdil, že se občas v ringu chová jako smyslů zbavený divočák.

Tu Parkera tahal k zemi za hlavu, tu jej málem zlomil v pase, když se na něj navalil svými 118 kily v provazech. U ringového mu to ale procházelo bez bodové újmy. 

A to nakonec rozhodlo. Zvláště když tentýž rozhodčí chybně ve druhém kole Parkera počítal. Ano, objevil se na podlaze ringu, ovšem po úderu ramenem a hlavou svého soupeře.

„Dillian měl být potrestán, ale nechceme se vymlouvat,“ pronesl po duelu Parkerův kouč Kevin Barry, kterého daleko více naštvali novináři z řad jeho krajanů. 

Ty zajímalo, zda po sobotě a druhé prohře v řadě neskončí jejich úspěšná spolupráce. „Není důvod a tento dotaz mne celkem uráží,“ zamračil se na tiskovce.

Dlužno dodat, že Parker se v osmém kole ocitl na podlaze ringu ještě jednou. Regulérně. Stejně jako nakonec vítězný Whyte půl minut před závěrečným gongem.

K impozantnímu zvratu chybělo málo. Ale nakonec na něj nedošlo. Epickou londýnskou noc ovládli domácí. „Bylo to úchvatné, děláme to pro vás,“ napsal na svůj Instagram pod fotku s naplněným hledištěm haly spokojený Hearn. 

Ten už může spřádat plány, co dál se svými úspěšnými chráněnci. „Joshua? Ještě je čas, potřebuji ještě jeden zápas,“ zaznělo po duelu nečekaně pokorně z úst triumfátora parádní bitvy.

Do termínu 13. dubna 2019, na který má jeho krajan rezervované fotbalové Wembley, by Whytovi ještě jeden duel tak akorát vyšel.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat