Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bývalá hvězda NFL Hernandez se oběsil ve vězení, kam byl odsouzen za vraždu

Sport

  13:23aktualizováno  14:46
Bývalý hvězdný hráč amerického fotbalu Aaron Hernandez spáchal sebevraždu. Sedmadvacetiletý Američan se oběsil ve vězení, kde si odpykával doživotní trest za vraždu dalšího fotbalisty Odina Lloyda.

Bývalá hvězda NFL Aaron Hernandez u soudu. foto: Reuters

Bývalý hráč New England Patriots Hernandez byl ve středu ráno nalezen oběšený na prostěradle ve své cele ve vězení Souza Baranowski v Massatchusetts, uvádí CNN. Čas úmrtí byl přivolanými soudními lékaři stanoven zhruba na 3:05 ráno.

„Proběhl pokus o oživení a pan Hernandez byl transportován do nemocnice, kde byl ve 4:07 prohlášen za mrtvého,“ stojí ve vyjádření nápravného zařízení. Přesnou příčinu úmrtí určí nařízená pitva.

Stalo se tak pouhých pět dní poté, co byl Hernandez, v roce 2015 odsouzený na doživotí bez možnosti propuštění za vraždu prvního stupně spáchanou na poloprofesionálním hráči amerického fotbalu Odinu Lloydovi, zproštěn obžaloby v dalším případu dvojnásobné vraždy v Bostonu z roku 2012.

K tíži mu tak bylo pouze nelegální držení střelné zbraně, za nějž mu k trestu soudce přičetl pět let.

Odin Lloyd, v době vraždy přítel sestry Hernandezovy snoubenky, byl zastřelen deseti ranami 13. června 2013, jeho tělo bylo nalezeno kilometr od domu jeho přítele Hernandeze. Spolu s ním byli k několikaletým trestům vězení odsouzeni další dva lidé.

Hernandez ve vězení.
Aaron Hernandez a jeho touchdown.

Talentovaný fotbalista portoricko-italského původu Hernandez byl v době vraždy Lloyda hvězdou týmu New England Patriots, s nímž měl od roku 2012 pětiletou smlouvu na 40 milionů dolarů. 90 minut po zatčení Patriots s Hernandezem smlouvu rozvázali.

Bývalí týmoví kolegové Hernandeze z týmu Patriots mají zrovna na středu naplánovanou návštěvu Bílého domu. Prezident Donald Trump je přijme jako vítěze letošního Super Bowlu.

Aaron Hernandez po sobě zanechal snoubenku a čtyřletou dceru.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!