Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 21 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bývalá olympionička se s tím nepárala. Ředitelku školy zbila stromečkem

Bývalá ruská lyžařka Olga Danilovová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalá ruská lyžařka Olga Danilovová. | foto: ČTK

Moskva / Praha Bývalá olympijská vítězka v běhu na lyžích Olga Danilovová se poprala s ředitelkou školy, která nese jméno této sportovkyně. Oznámil to v pátek server Newsru.com. Danilovová podle něj zbila ředitelku novoročním stromečkem, který v Rusku jinak sehrává stejnou roli, jakou mívá vánoční stromeček ve střední a západní Evropě.

Rvačka se podle nejmenovaného zdroje místního tisku odehrála v pracovně Danilovové, která je v současnosti ve městě Alexandrov, asi 120 kilometrů severovýchodně od Moskvy. Danilovová tam dělá vedoucí odboru pro tělesnou východu, sport a turistiku.

Danilovová si pozvala do pracovny ředitelku místní „Sportovní školy Danilovové pro běh na lyžích a lehkou atletiku“ Jekatěrinu Šagovou a vyčetla jí neprofesionalitu a úpadek školy na úroveň „vesnického obchodu“. Ředitelka namítla, že Danilovová „svou školu“ už pět let nenavštívila a že tedy právě ona nese vinu za úpadek lyžařského sportu v Alexandrovu. Bývalá dvojnásobná olympijská vítězka vzápětí popadla stromeček i s třpitivými ozdobami a začala jím bít svého hosta. Když narazila na odpor, začala Šagovou škrtit.

Ředitelka se dostavila do nemocnice, aby si nechala zdokumentovat modřiny, a podala na policii trestní oznámení. Danilovová odpověděla protiudáním. Muži zákona se ale rozhodli, že vyšetřování nezahájí, protože podle znalců si obě dámy nezpůsobily újmu na zdraví.

Danilovová skončila sportovní kariéru po olympiádě v Salt Lake City, kde byla usvědčena z dopingu a přišla o vybojované medaile.

Na olympijských hrách v roce 2002 v Salt Lake City česká lyžařka Kateřina Neumannová původně získala pouze jeden bronz, ale po prokázaném dopingu Rusky Larissy Lazutinové převzala 21 měsíců po skončení olympiády stříbro za 15 kilometrů volně a bronz za kombinaci. O další půlrok později se po diskvalifikaci další Rusky Olgy Danilovové posunula na druhou příčku i v kombinaci. Kauza se táhla tak dlouho kvůli tomu, že se Rusky odvolaly ke sportovní arbitráži (CAS) a později i k nejvyššímu státnímu soudu ve Švýcarsku.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...