Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bývalá světová trojka Nalbandian skončil ve 31 letech s tenisem

Sport

  22:13
BUENOS AIRES - Bývalý třetí hráč světového žebříčku David Nalbandian skončil ve 31 letech s tenisem. Argentinec oznámil konec kariéry na úterní tiskové konferenci v Buenos Aires, za hlavní důvod označil přetrvávající problémy s ramenem.

Argentinský tenista David Nalbandian foto: Reuters

Kvůli zdravotním problémům se Nalbandian nedostal na kurty od dubna a v současnosti je v žebříčku až na 231. pozici. Kariéru definitivně uzavře dvěma exhibičnímu duely proti Rafaelu Nadalovi. Nalbandian získal na ATP Tour jedenáct titulů, ale ten nejcennější, grandslamový, mu unikl. Nejblíže mu byl v roce 2002 ve Wimbledonu, kde podlehl až ve finále Lleytonu Hewittovi. Na každém z grandslamů se mu podařilo postoupit alespoň do semifinále.

Největšího úspěchu dosáhl Argentinec s arménsko-italskými kořeny v roce 2005 na Turnaji mistrů. Ve finále tam porazil ze stavu 0:2 na sety tehdejšího vládce tenisu Rogera Federera, čímž ukončil jeho sérii 35 vítězných zápasů a 24 vítězných finále. Při své oficiální rozlučce Nalbandian pouze litoval toho, že nedosáhl na triumf s argentinským týmem, s nímž hrál v letech 2006, 2008, 2011 finále Davis Cupu.

"To nadšení fanoušků, ta atmosféra, tu nikde jinde nenajdete. To mě mrzí nejvíc," řekl k marným pokusům o zisk "salátové mísy". Nalbandian proslul na kurtu nejen nespornými tenisovými kvalitami, ale také temperamentem, který se mu ne vždy dařilo zkrotit. Za časté hádky s rozhodčími si vysloužil nemálo pokut a loni v Londýně byl dokonce vyloučen z finálového duelu, protože zlostně nakopnul reklamní panel, který zranil čárového rozhodčího.

Autoři: ,

Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky
Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky

Také se vám stává, že vaše děti si hromadí hračky, se kterými si vůbec nehrají? Možná je čas to změnit. Naše rodiny otestovaly první on-line...

Mohlo by vás zajímat