4. února 2016 17:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

‚Stav Schumachera není dobrý,‘ tvrdí bývalý šéf Ferrari Montezemolo

Schumacher a di Montezemolo ještě při společném působení ve Ferrari. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Schumacher a di Montezemolo ještě při společném působení ve Ferrari. | foto: Reuters

LONDÝN Bývalý šéf stáje formule 1 Ferrari Luca di Montezemolo při čtvrtečním setkání s novináři prohlásil, že stav legendárního jezdce Michaela Schumachera není dobrý. Sedminásobný mistr světa se vážně zranil při lyžování s rodinou v prosinci roku 2013.

Dlouho bylo kolem Michaela Schumachera ticho. Naposledy o něm na podzim promluvili Ross Browne a Jean Todt, kteří byli ve svých prohlášeních o stavu legendárního pilota formule 1 veskrze pozitivní.

Nyní ale přišel nečekaný zvrat. Jak informuje Sky News, nástupce Todta v pozici šéfa italské stáje - Luca di Montezemolo, který odstoupil z této funkce v září 2014 - při čtvrtečním setkání s novináři promluvil zcela opačně.

Michael Schumacher (vlevo) a Jean Todt.
Corrina Schumacherová a Michael Schumacher.

„Život je zvláštní, byl to fantastický jezdec. Za celou kariéru měl vlastně jen jedinou vážnější nehodu a to v roce 1999. Bohužel pak přišla ta nešťastná chvíle při lyžování. A nyní nemám dobré zprávy, jeho stav je špatný,“ řekl Montezemolo.

Sedmačtyřicetiletý Schumacher po nárazu do kamene při lyžování utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. V nemocnici v Grenoblu podstoupil dvě operace a byl udržován v umělém spánku.

„Není pravda, že byl Michael mimo vyznačené sjezdovky neopatrný, naopak. V těchto chvílích dbal na opatrnost ze všeho nejvíce. Je kruté, že jeho život takto zničila jeden jediný okamžik,“ dodal osmašedesátiletý Ital.

Z kómatu jej lékaři probouzeli přes pět měsíců. Předloni v červnu byl převezen z Francie do Švýcarska, nejprve na kliniku v Lausanne a poté do domácího ošetřování.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz