10. září 2015 10:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Policie na US Open zatkla a zranila bývalého tenistu Blakea. Omylem

James Blake na French Open 2009. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy James Blake na French Open 2009. | foto: wikipedia.org

NEW YORK Bývalý čtvrtý hráč světového tenisového žebříčku James Blake byl v New Yorku během US Open za použití donucovacích prostředků krátce zatčen. Po čtvrthodině se ukázalo, že pětatřicetiletého Američana mylně identifikoval svědek jako člena gangu překupníků a Blake byl s drobnými zraněními propuštěn.

Blakea ve středu srazilo na zem pět policistů civilu a nasadilo mu pouta, když čekal před hotelem na auto, jež ho mělo odvést do areálu US Open. Někdejší úspěšný tenista, jenž je tmavé pleti, nechtěl přímo tvrdit, že se stal obětí rasismu, ale spíše poukázal na policejní násilí.

James Blake na French Open 2009.

James Blake na French Open 2009.

„Neřekl bych, že je to tak jednoduché,“ řekl listu Daily News na otázku, zda byl zatčen kvůli tomu, že je černoch. „Vnímám to jako neopodstatněné policejní násilí, bez ohledu na to, jaké jsem rasy. Možná v tom rasový faktor hrál nějakou roli, každopádně však není důvod, aby někdo dělal komukoli takové věci,“ uvedl vítěz deseti turnajů ATP, jenž ukončil kariéru před dvěma lety právě na US Open. Z incidentu si odnesl pohmožděniny na noze a tržnou ránu na lokti.

Policie uvedla, že když byl Blake identifikován a zjistilo se, že nemá s gangem překupníků kradených mobilních telefonů nic společného, byl okamžitě propuštěn. Jeho obvinění z přehnaného násilí se bude vyšetřovat interně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!