24. září 2009 17:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Cancellara získal třetí časovkářské zlato z cyklistického MS

• 1Diskuse
Cancelllara na Tour. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cancelllara na Tour. | foto: ČTK

Mendrisio Časovku na mistrovství světa v silniční cyklistice ve Švýcarsku vyhrál suverénním způsobem domácí Fabian Cancellara a získal již třetí časovkářské zlato v kariéře. Druhý dojel Švéd Gustav Larsson, třetí byl Němec Tony Martin.

Z českých jezdců se na start postavil František Raboň a obsadil 19. místo. Za Cancellarou zaostal o čtyři minuty a 40 vteřin.

Osmadvacetiletý Cancellara na 49,8 kilometru dlouhé trati v Mendrisiu potvrdil, že patří k nejlepším časovkářům současnosti. Do cíle dojel v čase 57:54 s náskokem jedné minuty a 27 vteřin před Larssonem, Martin ztratil o minutu více.

Švýcarský cyklista se díky dnešnímu triumfu vrátil na časovkářský trůn, z kterého ho loni sesadil Němec Bert Grabsch. Cancellara navázal na loňské zlato z olympiády v Pekingu a vítězství ze světových šampionátů v letech 2006 a 2007.

ČTK
  • 1Diskuse

Vyhrály nový vysavač. Jak jsou spokojené?

Během září jste na eMimino.cz měli možnost zúčastnit se soutěže o vysavač Electrolux Pure D9. Tři výherkyně už mají nového pomocníka na úklid doma. Jak s ním jsou spokojené a doporučily by ho i vám?