Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čas kvůli olympiádě posouvat nebudeme, prohlásil Putin

Vladimír Putin

  18:37
MOSKVA - Rusko se nebude kvůli olympijským hrám v Soči vracet k zimnímu času. V televizi to řekl prezident Vladimir Putin, který tím odmítl úvahy motivované výhodnějšími časy televizních přenosů ve střední i západní Evropě a zámoří.

Vladimir Putin foto: ČTK

"Ano, je problém s časem. Fanoušci si stěžují a možná bude stížností v souvislosti s nadcházející olympiádou v Soči přibývat. Ale my ten problém vyřešíme," řekl Putin s tím, že Mezinárodní olympijský výbor do tohoto procesu zasahovat nebude. "MOV se bude řídit tím, co si rozhodneme."

Od roku 2011 platí v Rusku jednotný čas, který je v zimě o tři hodiny posunutý vůči středoevropskému času. Ruští sportovní fanoušci si v tomto období stěžují, že je pro ně obtížné sledovat televizní přenosy vrcholných akcí konaných v západní Evropě, například Ligu mistrů.

V souvislosti s olympiádou v Soči se v lednu Rusové obrátili na MOV s otázkou, zda by bylo možné kvůli výhodnějším časům pro přenosy posunout na dobu her o hodinu čas ve zbytku Evropy. Zástupci MOV se nechali slyšet, že to považují za nadsázku, a návrh odmítli.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat