Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čáslavská nepůjde kvůli Zemanovi na Hrad. Nenechám si vzít klid v duši, říká

Sport

  20:10aktualizováno  20:35
PRAHA - Věra Čáslavská, čestná předsedkyně Českého olympijského výboru, se nezúčastní oznámení nominace českých sportovců na zimní hry v ruském Soči. To se mimořádně uskuteční ve čtvrtek na Pražském hradě a na plénu ČOV bude přítomen i prezident Miloš Zeman.

Věra Čáslavská foto: MAFRA - Ondřej Němec

Právě vůči němu se Čáslavská ohrazuje, zaslala předsedovi olympijského výboru Jiřímu Kejvalovi a vybraným médiím zprávu, že na Hradě bude chybět.

Několikanásobná olympijská vítězka v gymnastice Věra Čáslavská vystoupila na koncertě s názvem Karel na Hrad - Koncert za slušného prezidenta.

Několikanásobná olympijská vítězka v gymnastice Věra Čáslavská vystoupila na koncertě s názvem Karel na Hrad - Koncert za slušného prezidenta.

"Má svobodomyslná povaha mi nedovolí, abych navštívila současný Hrad, z jehož prostor je vysílána jen negativní energie. Z doby porevoluční, když jsem pracovala na Pražském hradě v kanceláři prezidenta republiky Václava Havla a zažila atmosféru plnou pozitivních myšlenek a činů, jsem si odnesla klid v duši a čistou mysl. A tu si od člověka, který nám dnes vládne, nenechám vzít," napsala Čáslavská Kejvalovi.

Rektoři, primátoři...

Jménem Českého olympijského výboru na rozhodnutí Čáslavské reagoval jeho tiskový mluvčí Alexandr Kliment: "Vážíme si toho, že se pan prezident Zeman zúčastní nominačního pléna i olympijských her. Rozhodnutí paní Věry nás mrzí, ale respektujeme ho."

Někdejší slavná gymnastka Čáslavská, nejúspěšnější olympionička české historie, se proti Zemanovi vymezovala už při loňské přímé volbě prezidenta, kdy podporovala Karla Schwarzenberga. Proti Zemanovi vystoupila v televizní debatě.

S prezidentem Zemanem se odmítá setkat čím dál více osob. Během jeho aktuálního turné po Karlovarském kraji se s prezidentem odmítl setkat jeden místní politik (čtěte: Styděl jsem se už za Husáka, píše politik, který odmítá návštěvu Zemana), na podzim proti sobě prezident Zeman poštval svým rozhodnutím rektory a některé primátory (čtěte: Z 28 rektorů přijdou na Hrad jen čtyři. K bojkotu se přidali i primátoři).

Autoři:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...

Mohlo by vás zajímat