22. října 2011 17:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Cavendish bude otcem. Dítě počal během Tour

Mark Cavendish vyhrál 15. etapu Tour. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mark Cavendish vyhrál 15. etapu Tour. | foto: Reuters

LONDÝN Cyklistická hvězda Mark Cavendish má po úspěšné sezoně další důvod k oslavám, protože se brzy stane otcem. Potomka prý s přítelkyní počali během Tour de France, kde šestadvacetiletý britský spurtér vyhrál pět etap a získal zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže.

"Budu táta. Tohle je chvíle, na kterou jsem letos bezpochyby nejvíc hrdý," uvedl Cavendish na Twitteru. Jeho přítelkyně Peta Toddová prozradila, že je ve čtvrtém měsíci těhotenství. "To znamená, že jsme počali v červenci při Tour. Je to dítě Tour," řekla britská modelka listu The Sun.

"Pohlaví ještě neznáme, ale myslím, že to bude kluk, protože už jednoho mám. Mark zase myslí, že holka. Sportovci totiž často v sezoně počínají dívky, protože mají nízkou hladinu testosteronu," přemítala Toddová, která má pětiletého syna z předchozího vztahu.

Cavendish letos vedle úspěchu na Tour získal v září titul mistra světa, na jaře triumfoval ve třech etapách na Giru d'Italia.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!